eReport.sk
Medzi umelcami zavládla panika
Wanda Adamík Hrycová počas natáčania sa neubránila slzám, foto: rtvs

Wanda Hrycová: ministrom kultúry nesmie byť Taraba! Zaplietla do toho aj dcéru prezidentky.


V kultúrnej obci zavládla panika. Krik a plač sa ozývajú z každej strany. Pridala sa ja známa liberálka Wanda Adamík Hrycová. Svoj žalospev umiestnila na sociálnu sieť. Pridala už aj petíciu. Medzitým príjemne pobavený Tomáš Taraba odkázal, že ministrom nebude.  

Na verejnosť presiakli zatiaľ neoficiálne informácie o údajných nomináciách na rôzne funkcie v štáte. V istých kruhoch už zavládla panika. A zatiaľ čo umelcom nevadili rôzni plagiátori vo funkciách a ľudské aj profesionálne prešľapy ministrov minulej vlády, teraz kričia už predtým ako sa nová vláda vôbec vytvorila.

Zdá sa, že za najproblematickejšie hypotetické nominácie na posty ministrov považujú liberáli R. Huliaka a T. Tarabu. K lamentujúcim umelcom sa pripojila aj dcéra slávneho herca, Andyho Hryca.

Ministrom kultúry nesmie byť takýto človek!

„Oni si zjavne porozumeli, ale my sa nesmieme nečinne prizerať tomu, že sa ministrom KULTÚRY v tejto krajine stane človek, ktorý sa do politiky dostal na kandidátke fašistickej ĽSNS a do „skoro vlády” sa prekrúžkoval vďaka extrémistickým postom na Facebooku,“ začala svoj príspevok na sociálnej sieti Wanda Adamík Hrycová.

„Ministrom KULTÚRY nesmie byt človek, ktorý dlhodobo šíri bludy, hoaxy a konšpirácie o očkovaní, o vojne na Ukrajine a vlastne o hocičom, čo mu prinesie zdieľania a lajky. Ministrom KULTÚRY nesmie byt človek, ktorý verejne zosmiešňuje a ponižuje dieťa kvôli znamienku na tvári,“ napísala ďalej producentka.

„Ja viem, že tým ostatným pánom na zozname je KULTÚRA úplne ukradnutá a ministra tam potrebujú len kvôli hlasovaniu na vláde. Ale nám to jedno byt nesmie! Vyzývam celý rezort, všetky inštitúcie v pôsobnosti Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky, aby sa proti tejto nominácii rázne postavili a povedali hlasne NIE Tarabovi v rezorte kultúry,“ ukončila Hrycová svoj príspevok.

V ďalších dvoch príspevkoch na sociálnej sieti pripojila aj novovzniknutú petíciu proti Tomášovi Tarabovi na post ministra.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Medzi umelcami zavládla panika

Reagujú Berky – Mrenica aj Šimonič

K iniciatíve s petíciou sa Hrycovej vyjadril aj slávny huslista Ján Berky-Mrenica. Napísal: „…Ešte nič nie je dohodnuté a už je zle. Rešpektovať druhých je znak vyspelosti. …Mám už svoj vek a kus roboty za sebou, ale takých diletantov a hulvátov (minulá vláda – pozn. redakcie), som ani za socializmu nezažil. Pripomeniem vám bývalú ministerku. Ministerka Milanová označila Rómov za zlodejské svine a hovädá,“ pripomenul producentke.

Do Wandy si „rypol“ aj známy manažér modeliek Miro Šimonič. Napísal jej:  Wandi, čo je hoax o očkovaní? Mi prosím vysvetli, lebo ja sa v tom strácam.“ Potom dodal: „a už dúfam že vieš, že „očkovanie je sloboda“ je hoax a ty si ho značne pretláčala a vyzývala, aby to bolo povinne.“

Medzitým Tomáš Taraba napísal tiež príspevok na Facebook. Na iniciatívach sa očividne dobre baví. Z umelcov sa vysmial a oznámil, že ministrom nebude.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Wanda Hrycová: ministrom kultúry nesmie byť Taraba! Zaplietla do toho aj dcéru prezidentky.

Odoberať
Upozorniť na
18 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne