tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Bývalý minister zdravotníctva SR Marek Krajčí (OĽaNO).
Bývalý minister zdravotníctva SR Marek Krajčí (OĽANO). Foto: tasr

Matovičov exminister mal obavy: Tvrdil, že bol odpočúvaný! Čo na to polícia?

Polícia nezistila odpočúvanie bývalého ministra zdravotníctva Mareka Krajčího (OĽANO). Trestné stíhanie v prípade prerušila v auguste 2020. Vyplýva to zo stanoviska, ktoré TASR poskytla bratislavská krajská policajná hovorkyňa Jana Šimunková. O nájdení odpočúvacieho zariadenia v kancelárii hovoril Krajčí v tohtotýždňovom rozhovore pre denník Štandard.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Jaroslav Naď (OĽANO) na snímke z videa.
  2. Na snímke z videa zlodejka počas krádeže.
  3. Zľava Marek Krajčí a Jana Bittó Cigániková v štúdiu TV Markíza.

Polícia ozrejmila, že v prípade sa 16. apríla 2020 začalo trestné stíhanie vo veci prečinu neoprávneného zásahu do práva k domu, bytu alebo k nebytovému priestoru spáchaného závažnejším spôsobom konania.

Marek Krajčí (OĽaNO) a Igor Matovič (OĽaNO) počas tlačovej konferencie po rokovaní konzília odborníkov na Úrade vlády 13. júla 20202 v Bratislave. – Foto: tasr

„V rámci vyšetrovania boli vykonané viaceré procesné úkony, medzi ktorými bola aj kriminalistická expertíza podozrivého zaisteného zariadenia. Skúmaním bolo zistené, že zariadenie v stave, v akom bolo zaistené, nebolo možné použiť ako odpočúvacie a ani sledovacie zariadenie. Následne na základe zadovážených dôkazov bolo 4. augusta  2020 trestné stíhanie prerušené,“ uviedla Šimunková.

Krajčí sa obáva sa, že priamo na ministerstve sú ľudia, ktorí sú zapojení do informačných tokov nasmerovaných mimo ministerstva.

Odpočúvacie zariadenie mala v Krajčího kancelárii podľa jeho slov nájsť asistentka dva týždne po nástupe do funkcie. Kanceláriu mala zamknúť s tým, že na druhý deň sa zavolá polícia. „No na druhý deň, keď sme prišli do práce, zariadenie tam už nebolo,“ povedal Krajčí pre Štandard s tým, že ho v noci niekto prišiel vymontovať. Obáva sa, že to potvrdzuje, že priamo na ministerstve sú ľudia, ktorí sú zapojení do informačných tokov nasmerovaných mimo ministerstva. Myslí si, že ľudia, ktorí stáli za údajným odpočúvaním, vďaka tomu spoznali jeho zámery, ktoré sa nepáčili oligarchom. S tým si spája záujem o diskreditáciu jeho osoby.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Matovičov exminister mal obavy: Tvrdil, že bol odpočúvaný! Čo na to polícia?

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku