eReport.sk

Raper Palermo spoznal svoj trest: Desať rokov natvrdo!

Raper Pavol M. alias Palermo dostal za činnosť pre zločineckú drogovú skupinu z okolia Serede desaťročný úhrnný trest väzenia. Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku vo štvrtok odsúdil na nepodmienečné tresty aj ďalších piatich spoluobžalovaných. Všetci priznali vinu. Prípad sa týka policajnej akcie Venal 6. Rozhodnutie súdu v časti výroku o treste zatiaľ nie je právoplatné.

Drogová trestná činnosť

ŠTS uložil úhrnné tresty od päť do 12 rokov väzenia. V prípade Zdenka S. úhrnný 14-ročný trest, keďže už bol predtým právoplatne odsúdený. Všetci dostali tiež trest prepadnutia majetku a ochranný trojročný dohľad. Dvojica Milan M. a Martin M. sa vzdali práva na podanie odvolania. Ostatní, rovnako aj prokurátor, si ponechali lehotu.

„Súd zvážil všetky poľahčujúce okolnosti vo vzťahu k môjmu klientovi. Trest považujeme za zákonný a správny. Ponechali sme si lehotu na podanie odvolania,“ uviedla obhajkyňa Pavla M. Ivana Kochanská.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Bývalý špeciálny prokurátor neuspel so sťažnosťou voči rozsudku Najvyššieho súdu
  2. Nie je za čo sa ospravedlniť?

„Súd ocenil mimoriadnym znížením trestov pod spodné hranice trestných sadzieb skutočnosť, že sa obžalovaní k zažalovaným trestným činom doznali,“ vyhlásila predsedníčka senátu ŠTS Pamela Záleská. Obžalovaní podľa jej slov svojimi priznaniami pomohli rýchlejšiemu a jednoduchšiemu objasneniu prípadu. Súd sa po uznaní viny mohol zamerať len na výšku uložených trestov a ochranných opatrení. Väčšine z obžalovaných pôvodne hrozili vyše 20-ročné tresty.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Raper Palermo spoznal svoj trest: Desať rokov natvrdo!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php