tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Robert Fico, foto:tasr

Fico reaguje na Slobodníka a jeho napojenie na Lipšica: Policajti mu mali dávať pokyny pred výpoveďou!

Predseda opozičného Smeru-SD Robert Fico dnes reagoval na časti prepisov výpovedí kajúcnika a policajného exfunkcionára Bernarda Slobodníka, ktoré sa objavili v médiách. Verejnosť bola informovaná, že Slobodník potvrdil, že Fico spolu s exministrom vnútra Robertom Kaliňákom mali telefonovať so známym podnikateľom Norbertom Bödörom. Fico teraz pripomína rýchlosť, s akou médiá informovali o tejto skutočnosti a porovnáva ju s tým, ako médiá informujú o Slobodníkových prepojeniach na špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica a nezabudol ani na Slobodníkove závislosti, alebo na nahrávku, ktorá môže dokazovať manipuláciu vyšetrovaní.

„B. Slobodníka nepoznám. Je známe, že je obvinený z rady najzávažnejších zločinov okrem jedného, že to je patologický klamár ovplyvnený návykovými látkami. Svedok M. Mihálik vo svojej výpovedi uvádza: ´… je vôbec tento človek (Slobodník) schopný čokoľvek čo prežil si zapamätať, spomenúť si a reprodukovať, nakoľko dlhodobo užíva válium, čiže diazepan a lexaurin, čoho som bol svedkom nielen ja, ale aj iní policajti… Mával rôzne stavy a výpadky pamäte…´ A bol to nielen tento svedok. Je známa aj komunikácia medzi nebohým novinárom Kuciakom a jeho kolegyňou A. Dömeovou z Aktualít, v ktorej sa jej Kuciak sťažuje, že ho v noci volal Slobodník, ale nezdvihol mu, lebo tipuje, že bol ožratý. Na to mu kolegyňa odpovedá, že nie, on fetuje,“ začal svoj status na sociálnej sieti Fico.

Slobodník mal pomáhať Lipšicovi a Grendelovi

Fico zároveň tvrdí, že môže byť Lipšicovým zámerom, že sú „v kurze“ práve takí svedkovia, akým je Slobodník. „Takýto druh klamárov je ale pre Lipšica a spol. najlepší a najdôveryhodnejší. Za túto špinavú prácu má B. Slobodník, napriek závažnosti obvinení proti nemu, obrovské výhody, vrátane osobnej ochrany.Niet pochýb, že na cestu udavača a klamára ho naviedol jeho obhajca D. Lipšic (to je náhoda!) a v tomto trende ho udržuje nástupca Lipšica, jeho kolega z právnickej firmy P. Kubina (to je náhoda!),“ tvrdí predseda Smeru.

Foto: Fb/robertfico

Vzťah Slobodníka s Lipšicom má dokladovať aj to, že mal pomôcť Lipšicovi s jeho straníckym exkolegom Gáborom Grendelom v ich kauzách, čo podľa Fica aj sám priznal: „Je verejne známe, že Slobodník, ešte ako policajt pomohol D. Lipšicovi a G. Grendelovi zbaviť ich trestnoprávnych nepríjemností, čo Slobodník aj sám priznal vo výpovedi z 8. apríla 2022. Rovnako je známe, že Slobodník ´pomáhal´ aj iným klientom D. Lipšica. Nečudujme sa, že špeciálny prokurátor D. Lipšic si ho chráni ako oko v hlave, lebo keby sa Slobodník dostal pod tlak vo väzbe, mal by čo o Lipšicovi porozprávať.“

Policajtov sa podľa nahrávky pýtal, že čo má povedať vo výpovediach

Svetlo sveta medzi časom uzrela aj ďalšia zaujímavá nahrávka, na ktorej si Slobodník pýta pokyny pred svojou výpoveďou. Pokiaľ by sa informácie z nahrávky preukázali, mohlo by sa to celkom ľahko považovať za manipuláciu trestných konaní.

„Nedávno bol uverejnený prepis nahrávky medzi Slobodníkom a ďalšími dvoma policajtami, z ktorého jasne vyplýva, že Slobodník si od nich priamo pýtal informácie, ktoré chcel potom ako udavač poskytnúť na výsluchu na ÚŠP prokurátorom Šurekovi a Repovi, pretože sám nič nevedel a nemal čo udať. Slobodník: ´Na Tibora (Gašpara), na Hraška niečo… neviete si spomenúť?´ V tom istom zázname je jasne preukázané, že obhajca Lipšic dohodoval obsah tohto výsluchu priamo s prokurátorom Šurekom. Slobodník: ´Dano (Lipšic)… mi… povedal, že podľa tohto jak rozprával so Šurekom, tak Šurek…´ . Ešte zábavnejšie je vyjadrenie Slobodníka v tom istom prepise: ´Na to mi Dano (Lipšic) hovoril, že dobre by bolo aj konkrétne (povedať niečo), aj keď to neviem presne, tak Makó to bude rozprávať.´,“ pripomína rozhovory Fico.

Slobodník vraj nič nevie

Z vyššie uvedeného má podľa opozičného politika vyplývať, že Slobodník v skutočnosti nič o záležitostiach, o ktorých vypovedá, nevie. „To, že Slobodník nikdy nič nevedel, potvrdzuje aj výsluch svedka J. Hazuchu: ´Slobodník povedal, že prokurátori ÚŠP, s ktorými sa stretol (Šurek a Repa), chceli od Slobodníka, aby vypovedal… najmä na osoby p. Gašpar, Krajmer, p. Hraško a možno aj p. Kováčik… Slobodník sa pýtal, či k týmto osobám, ktoré som menoval, nevieme poskytnúť nejaké informácie, ktoré by on ponúkol ako svoju spoluprácu s ÚŠP…´,“ popisuje Fico ďalšiu výpoveď.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Zľava Richard Sulík a šéf Smeru Robert Fico a podpredsevia strany počas tlačovky. F
  2. Na kombosnímke zľava Ján Hrubala, Ľubomír Daňko a Daniel Lipšic.
  3. Richard Sulík
  4. Na ilustračnej snímke čiastočný pohľad na komplex budov Európskeho parlamentu v Štrasburgu aj s vlajkami členských štátov.
  5. Na kombosnímke zľava Ľudovít Makó a Boris Beňa v časoch, keď zastávali vysoké funkcie v štáte.

Opozícia dlhodobo tvrdí, že v orgánoch činných v trestnom konaní vznikla organizovaná zločinecká skupina, ktorá má mať za cieľ plniť priania ministra financií Igora Matoviča. „Takíto ľudia dnes tvoria základ zločineckej mašinérie vyšetrovateľov NAKA, prokurátorov ÚŠP a žiaľ aj niektorých sudcov vedenej Matovičom. Týmto ľuďom sa musí veriť, aj keď je evidentné, že sú schopní za svoju slobodu povedať čokoľvek a udať kohokoľvek,“ uzavrel Fico.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Fico reaguje na Slobodníka a jeho napojenie na Lipšica: Policajti mu mali dávať pokyny pred výpoveďou!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku