eReport.sk
Netajili emócie po schválení návrhu: Chrbtom Igor Matovič a György Gyimesi (obaja OĽaNO).
Chrbtom Igor Matovič a György Gyimesi (obaja OĽaNO). Foto: tasr

Konflikt v OĽANO? Gyimesi spolupracuje s Tarabom, Stančík: Je to v rozpore s koaličnou zmluvou!

Spoločný návrh koaličného parlamentného poslanca Györgyho Gyimesiho (OĽANO) a opozičného nezaradeného poslanca Tomáša Tarabu o zákaze vyvesovať na vybrané budovy symboly hnutí či komunít propagujúcich akýkoľvek druh sexuálnej orientácie je podľa poslanca Andreja Stančíka (OĽANO) v rozpore s koaličnou zmluvou. Vedenie OĽANO a poslaneckého klubu hnutia vyzval, aby k tomu zaujali jasný postoj.

Stančík návrh považuje za „prvoplánové a nechutné vytĺkanie politických bodov na homofóbii a predsudkoch“. Kritizuje, že Gyimesi vopred neinformoval poslanecký klub OĽANO a s nikým nediskutoval. „Všetkých nás tým prekvapil. Pán Gyimesi by si mal uvedomiť, že je politik Národnej rady SR a nie Orbánovho Maďarska,“ vyhlásil Stančík.

Kremský to označil za Gyimesiho freestyle

V diskusnej relácii Sobotné dialógy na RTVS poslanec Peter Kremský (OĽANO) uviedol, že ide o Gyimesiho „freestyle“ a o jeho vlastnú iniciatívu, o ktorej v OĽANO nevedeli. Marián Viskupič (SaS)  v relácii povedal, že neverí, že o tomto návrhu nevedel líder OĽANO Igor Matovič.

Bude vás zaujímať:

  1. Tomáš Taraba,
  2. Netajili emócie po schválení návrhu: Chrbtom Igor Matovič a György Gyimesi (obaja OĽaNO).
  3. Peter Kremský (OĽANO).
  4. Igor Matovič
  5. Poslankyňa SaS Jana Bittó Cigániková.
  6. Ivan Korčok
  7. Moderátor Richard Dírer na fotografii z roku 2017, keď kandidoval na šéfa RTVS.
  8. Netajili emócie po schválení návrhu: Chrbtom Igor Matovič a György Gyimesi (obaja OĽaNO).

Cigániková hovorí o pošliapaní koaličnej zmluvy

Poslankyňa za SaS Jana Bittó Cigániková na sociálnej sieti napísala, že Gyimesi sa rozhodol absolútne pošliapať koaličnú zmluvu, keďže predložil zákon s opozičným poslancom. Poslankyňa vníma návrh ako absurdný. „Miesto toho, aby sa Slovensko približovalo akceptáciou menšinových práv k modernej Európe 21. storočia, tak sa tu stredoveký krúžok snaží po nich šliapať,“ vyhlásila. Líder OĽANO podľa nej o návrhu vie a chce sa ním opozícii odmeniť za to, že mu pomohli schváliť protiinflačný balík.

SaSkárka kritizuje Matoviča

Bittó Cigániková kritizuje, že Matovič dostal do parlamentu ľudí, ktorí pravidelne pomáhajú opozícii. „A to nám pred voľbami sľubovali, ako narobia poriadky. Zatiaľ robia len bordel. V krajine, v koalícii, všade. Pomáhajú tým návratu Fica,“ vyhlásila koaličná poslankyňa. „Ukázali ste sa ako právni amatéri, ktorí píšu protiústavné a zákerné návrhy zákonov,“ odkázal poslanec Juraj Šeliga (Za ľudí).

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Konflikt v OĽANO? Gyimesi spolupracuje s Tarabom, Stančík: Je to v rozpore s koaličnou zmluvou!

Odoberať
Upozorniť na
12 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti