eReport.sk
Tomáš Taraba,
Tomáš Taraba, foto: tasr

Taraba otvorene: Inflácia stihla zobrať Slovákom z úspor vyše 5 miliárd eur!

Po dlho trvajúcej pandémii koronavírusu si svet od problémov na dlho nevydýchol. Prišla invázia Ruska na Ukrajinu, a s tým oveľa rozsiahlejšie škody. Škody na majetku, životoch ale i fatálne ekonomické problémy. Inflácia na Slovensku dosahuje rekordnú hodnotu, skoro 12%.

Všimol si to i opozičný politik a predseda strany ŽIVOT-NS Tomáš Taraba, ktorý na sociálnej sieti otvorene povedal ako inflácia stihla nenávratne vypariť z úspor Slovákov už vyše päť miliárd eur! „Slováci majú v bankách na účtoch približne 50 miliárd EUR. Inflácia v Európskej únii z týchto úspor už stihla nenávratne vypariť 5 miliárd,“ píše Taraba.

Foto: fb/tomastaraba

„Pre tých čo tvrdia, že nič sa nedeje, je to len chvíľkové a môže sa ďalej tlačiť toľko peňazí ako doposiaľ, už len tento údaj by mal byť dostatočný, aby konali,“ doplnil opozičný politik.

Analytici varujú Slovákov

Medziročné zdražovanie tovarov a služieb sa po aprílovom viac ako 20-ročnom maxime na úrovni 11,8 % pravdepodobne ešte neskončilo. Zrýchľovanie inflácie by malo pokračovať aj v nasledujúcich mesiacoch.

Bude vás zaujímať:

  1. Na kombosnímke zľava Jana Šimová a Tomáš Taraba.
  2. Netajili emócie po schválení návrhu: Chrbtom Igor Matovič a György Gyimesi (obaja OĽaNO).

„Očakávame, že aj v nasledujúcich mesiacoch bude inflácia u nás dvojciferná a prekročí hranicu 12 %,“ uviedla analytička 365 bank Jana Glasová.

Redakcia eReport sa nemusí stotožňovať s názormi osôb a politikov, ktorých stanoviská uverejňuje.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Taraba otvorene: Inflácia stihla zobrať Slovákom z úspor vyše 5 miliárd eur!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti