eReport.sk
Boris Kollár Foto: tasr

Kollárovi horí pod zadkom: Za priateľky v nemocnici si zavaril na problém!

Kauze priateľky nie je koniec! Predseda parlamentu Boris Kollár si svoj pobyt v nemocnici spríjemňoval, ako sa len dalo. Zatiaľ, čo bežní ľudia počas pandémie o privilégiu nemocničných návštev môžu len snívať, líder Sme rodina si vo veľkom užíval pozitíva zakázaného ovocia. Hospitalizovaného šéfa národnej rady totiž navštevovala pravidelne ženská spoločnosť. Pohár trpezlivosti ale pretiekol a v súvislosti s Kollárovými hosťkami bol podaný podnet. Ako z tohto Kollár vykorčuľuje?

Podnet na Kollára

A dosť! Podnet podala Nadácia Zastavme korupciu. Domnievajú sa totiž, že bola porušená vyhláška 14/2020 Úradu verejného zdravotníctva o zákaze návštev v nemocniciach. „Táto vyhláška jednoznačne hovorí, že je zákaz návštev a ten zákaz je generálny,“ zdôvodnil iniciatívu pre eReport správca nadácie Peter Kováč. Samotný podnet bol podaný včera v doobedňajších hodinách Regionálnemu úradu verejného zdravotníctva v Bratislave.

Kollárova matka č. 6 trávila v nemocnici pri dochrámanom politikovi hodiny, Foto: Vlado Benko Jr.

Zarobené na problém

„Ide o štandardný podnet. Keďže poukazujeme na skutočnosti, ktoré by mohli byť porušením zákona o verejnom zdravotníctve, tak bude na úradnom postupe úradu verejného zdravotníctva či dospejú k záveru, či došlo k priestupku alebo správnemu deliktu na úseku verejného zdravotníctva,“ priblížil Kováč z Nadácie Zastavme korupciu. Kontaktovali sme aj samotný úrad v súvislosti s procesom vyhodnocovania podnetu. Tí prehodili horúci zemiak na susedné ministerstvo. Uviedli, že riešenie veci má výlučne v kompetencii hlavný hygienik ministerstva vnútra. „MV SR zatiaľ podnet nadácie neobdržalo. O konkrétnych krokoch rozhodneme, až keď sa oboznámime s jeho obsahom,“ reagovalo ministerstvo vnútra pre eReport.

Premiér Igor Matovič prehodil pár viet s Veronikou Remišovou po návšteve Borisa Kollára v nemocnici. Foto: Vlado Benko jr.

Predsedove priateľky

K problematickým návštevám došlo pred niekoľkými týždňami v čase, keď predseda parlamentu ležal dolámaný po autonehode v bratislavskej Nemocnici Sv. Michala. EReport v tom čase na fotografiách zachytil napríklad bývalú plavkyňu a Kollárovu exmilenku Barboru Richterovú počas návštevy nemocnice. Taktiež sme informovali o problematike nemocničných návštev. Na viaceré Kollárove priateľky, ktoré sa mali dostať do sporu so sestričkami upozornil denník Sme. Kollára zároveň v nemocnici navštívili aj jeho koalíční partneri na čele s premiérom Igorom Matovičom či jeho stranícky kolegovia.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kollárovi horí pod zadkom: Za priateľky v nemocnici si zavaril na problém!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti