eReport.sk
Posledný februárový prieskum
Peter Pellegrini zdroj foto: fb

Pellegriniho podporuje aj bývalý poslanec Martin Borguľa. O Korčokovi prezradil nepekné skutočnosti!

Bývalý poslanec Martin Borguľa podporuje za prezidenta Petra Pellegriniho. Zároveň vyzval aj hnutie Sme rodina na podporu tohto istého prezidentského kandidáta. To už medzitým na zasadnutí predsedníctva o podpore Petra Pellegriniho aj rozhodlo. Na svetlo sveta vyniesol Borguľa informácie o tom, ako Ivan Korčok pretláčal odovzdanie vojenských základní Američanom! Peter Pellegrini naproti tomu, vždy v minulosti jednal vecne a ústretovo.  

Martin Borguľa podporuje za prezidenta Petra Pellegriniho

Borguľa poslal predsedníctvu hnutia otvorený lis. V ňom ho požiadal o oficiálnu podporu Petra Pellegriniho v druhom kole prezidentských volieb. V liste uviedol, že predstavitelia hnutia majú s oboma kandidátmi na prezidenta osobné skúsenosti. Hnutie Sme rodina už aj rozhodlo o podpore Petra Pellegriniho.

Borguľa v liste napísal: „Spomeňme si na naše osobné skúsenosti a zážitky s prezidentskými kandidátmi, pánom Korčokom a pánom Pellegrinim počas nášho ostatného pôsobenia v Národnej rade Slovenskej republiky. Spomeňme si na aroganciu a hrubosť, s akou pán Korčok pretláčal zmluvu o odovzdávaní našich vojenských základní Američanom počas diskusie na túto tému v našom poslaneckom klube. Napriek nášmu racionálnemu prístupu a vecným argumentom, aby zmluva bola obojstranne výhodná, pán Korčok nebol ochotný dohodnúť sa ani len na drobných textových zmenách v uvedenej zmluve.“

Korčok ma vysmial!

V liste uvádza ďalší príklad svojej osobnej skúsenosti s jednaním I. Korčoka v čase, keď zastával funkciu ministra zahraničných vecí Slovenskej republiky.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Pellegrini nezaháľa
  2. Na snímke uprostred predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár počas tlačovej konferencie po sneme hnutia Sme rodina v Bratislave 13. mája 2023.

„Spomeňme si na ďalší príklad arogantného správania p. Korčoka, keď sme sa snažili v roku 2021 pomôcť bývalej poslankyni národnej rady, pani Plhákovej, ktorá bola vystavená fyzickému násiliu, až týraniu na území cudzieho štátu. Opakovane som vtedy, ako poslanec NR SR a člen Zahraničného výboru NR SR kontaktoval pána Korčoka, vtedajšieho ministra zahraničných vecí SR a žiadal ho o prešetrenie tohto prípadu, ale pán Korčok ma vysmial a povýšenecky odkázal, nech si to rieši pani Plháková sama,“ uvádza ďalej v liste M. Borguľa.

Podľa slov M. Borguľu skúsenosti s jednaním a správaním P. Pellegriniho boli vždy pozitívne.

„Na druhej strane si spomeňme na ústretové a vecné jednanie a správanie pána Pellegriniho pri našej snahe pomôcť ľuďom. Bol schopný a ochotný počúvať druhých. Nikdy sa nám neotočil chrbtom a vždy sa k nám správal normálne. A slovo normálnosť je hlavným identifikačným znakom nášho hnutia. Nášho správania a prístupu k politike. Oni aj my sa vždy snažíme o normálne správanie, snažíme sa o kultúrnu politiku a skutočnú pomoc ľuďom,“ napísal Borguľa.

Postavme sa na stranu normálnosti a korektnosti!

V závere listu opätovne vyzýva na podporu P. Pellegriniho, ako aj odporúčanie pre voličov a sympatizantov hnutia Sme rodina podporiť jeho prezidentskú kandidatúru.

„Vážené predsedníctvo, je najvyšší čas postaviť sa otvorene na stranu normálnosti, korektnosti, serióznosti, ktoré reprezentuje prezidentský kandidát Peter Pellegrini. Preto si vás dovoľujem vyzvať, aby sme oficiálne schválili naše podporné stanovisko pánovi Pellegrinimu, a tým odporučili aj našim voličom a sympatizantom, koho voliť. Som presvedčený, že pán Pellegrini je tou správnou voľbou pre Slovensko a jeho budúcnosť. Pripájam sa týmto zároveň k výzve člena hnutia Sme rodina a bývalého poslanca NR SR  Petra Pčolinského, ktorý taktiež vyjadril podporu kandidatúre Petra Pellegriniho na svojej facebookovej stránke,“ uzatvára svoj list M. Borguľa.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pellegriniho podporuje aj bývalý poslanec Martin Borguľa. O Korčokovi prezradil nepekné skutočnosti!

Odoberať
Upozorniť na
10 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre