eReport.sk
Foto: facebook BK

EXKLUZÍVNE FOTO Tajná porada v nemocnici: Čo riešil Matovič s ministrami u Kollára?

Politiku varili medzi nemocničnými stenami! Napriek tomu, že premiér Igor Matovič sa rozhodol zakopať vojnovú sekeru s ministrom hospodárstva Richardom Sulíkom, osud koalície je neistý. Tá musí dať hlavy dokopy a okrem večného Damoklovho meča v podobe pandémie riešiť aj zapeklitú voľbu nového generálneho prokurátora. Hlavy koalície sa podľa všetkého rozhodli najdôležitejšie otázky politiky rozlúsknuť na naozaj netradičnom mieste. A to za nemocničnými bránami, za ktorými dávajú dokopy polámaného Borisa Kollára. Čo štátne špičky poriešili za nemocničnými múrmi?

Ťažké časy! Tie zažíva v súčasnosti koaličná štvorka. Na programe má totiž riešenie viacerých zapeklitých otázok. Zatiaľ čo vládne strany doslova potili krv na včerajšej koaličnej rade, ktorá trvala do neskorých nočných hodín, dnes sa rokovacie plány zrejme zmenili. Aj dnes večer sa špekulovalo v kuloároch o zasadaní koaličnej rady, no tá sa za klasických okolností nekonala. Podľa informácií eReport vládne strany sa predsa len stretli, no na naozaj nezvyčajnom mieste. V Nemocnici Sv. Michala, v ktorej po autonehode rehabilitujú doktori Borisa Kollára.

Dohoda štyroch

Spomínaná nemocnica sa v poslednom čase stáva naozaj frekventovaným miestom, na ktorom môžete naraziť na známe tváre politiky, či dokonca šoubiznisu. Dôvodom je jeden z vplyvných pacientov, a to šéf parlamentu Boris Kollár. EReport za posledný týždeň na návšteve v zdravotníckom zariadení zachytili napríklad jeho straníckych kolegov, poslancov Jozefa Lukáča, ale aj Evu Hudecovú. Návštevu nevynechala koncom minulého týždňa ani Kollárova exmilenka Barbora Richterová.

Zdá sa, že napriek zákazu návštev v nemocniciach, u Kollára to doslova praská vo švíkoch. Dokonca sa u Sv. Michala dnes zišli aj predstavitelia vládnych strán. Štátne limuzíny či známe politické tváre. Tie sa striedali okolo zdravotníckeho zariadenia, akoby išlo o oficiálne rokovanie vlády. Čo premiér, Veronika Remišová, Richard Sulík a Boris Kollár riešili na nezvyčajnom mieste?

Na tajnom stretnutí sa zúčastnil aj minister hospodárstva Riichard Sulík. Foto: Vlado Benko jr.

Problematické témy

Závažných tém na výber veru bolo dosť. Jednou z nich je napríklad riešenie pandemickej situácie. Tá už podľa všetkého znervózňuje viacero vládnych politikov. Medzi tie najhlasnejšie potýčky sa určite zapísala internetová prestrelka medzi premiérom Igorom Matovičom a šéfom rezortu hospodárstva Richardom Sulíkom. Tí sa už dlhšie doťahujú o najlepšie riešenie koronakrízy a dokonca nedávno obaja vyrukovali s dvoma protipandemickými plánmi.

U Kollára sa ukázali aj bývalí stranícki kolegovia súčasný premiér Igor Matovič a ministerka pre investície a súčasná šéfka strany Za ľudí Veronika Remišová. Foto: Vlado Benko jr.

Témou samou o sebe je aj voľba nového šéfa generálnej prokuratúty, kde sa špekuluje o tajnej dohode niektorých koaličných strán s opozíciou.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

EXKLUZÍVNE FOTO Tajná porada v nemocnici: Čo riešil Matovič s ministrami u Kollára?

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti