eReport.sk
Marian Kočner a Alena Zsuzová sa opäť stretli na súde v závažných trestných veciach. Foto: TASR - Martin Baumann

Kočner a Zsuzsová opäť pred súdom. Dobehne ich ich čierna minulosť?

Medzi súdne neukončené závažné zločiny patrí nielen objednávka vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, ale aj príprava vraždy troch našich elitných prokurátorov. V oboch prípadoch hrajú hlavnú úlohu Marian Kočner a Alena Zsuzsová.

Na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS) v Pezinku pokračuje dnes proces v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, a tiež v kauze plánovaných vrážd prokurátorov. Verejnosť je podľa TASR dočasne z pojednávania vylúčená. Vykonávajú sa totiž listinné dôkazy, ktoré obsahujú utajované skutočnosti.

Poškodení prokurátori neprišli, chaos okolo Kracinu

Pojednávanie sa začalo s meškaním viac ako 1,5 hodiny. Čakalo sa na Dušana Kracinu, keďže došlo nedopatrením k zrušeniu eskorty obžalovaného na súd. V prípade vraždy novinára a jeho snúbenice súd rozhoduje o vine Mariana Kočnera a Aleny Zsuzsovej. ŠTS ich pôvodne oslobodil spod obžaloby, ale Najvyšší súd (NS) SR vrátil vlani v máji prípad prvostupňovému súdu. Právoplatné sú v tejto kauze tri rozhodnutia. Miroslav Marček a Tomáš Szabó dostali 25-ročné nepodmienečné tresty odňatia slobody. Zoltán Andruskó 15 rokov nepodmienečne.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Ľudovít Makó, jeden z najkľúčovejších kajúcnikov na Slovensku.
  2. Peter Šufliarsky
  3. Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka

Pre prípravu vraždy súčasného generálneho prokurátora Maroša Žilinku, súčasného špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica a bývalého námestníka generálneho prokurátora Petra Šufliarskeho čelí obžalobe päť osôb – Marian Kočner, Alena Zsuzsová, Tomáš Szabó, Dušan Kracina a Darko Dragič. Objednávka na vraždy Žilinku a Lipšica mala prísť na jeseň 2017, prijať ju mala Alena Zsuzsová. Na aprílovom pojednávaní sa Tomáš Szabó. priznal ku všetkým skutkom, ktoré sa mu kladú v tejto kauze za vinu. Poškodení prokurátori nie sú na pojednávaní prítomní.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kočner a Zsuzsová opäť pred súdom. Dobehne ich ich čierna minulosť?

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti