eReport.sk
Na snímke obvinený Miroslav Marček. Foto: tasr

Zvrat na súde: Obvinený v kauze prípravy vrážd prokurátorov odmietol vypovedať

Na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku pokračovalo dnes pojednávanie v  prípade vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej a prípravy vrážd troch prokurátorov. Jeden z obvinených však odmietol vypovedať.

Miroslav Marček odmietol pred senátom Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) vypovedať v kauzách objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka a prípravy vrážd prokurátorov. Podľa TASR to zdôvodnil tým, že je v prípade prípravy vrážd prokurátorov obvinený. V kauze vraždy novinára a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej je právoplatne odsúdený na 25 rokov väzenia. Senát ŠTS jeho žiadosti vyhovel.

Trestné stíhanie v kauze prípravy vrážd prokurátorov

„Svedok, ktorý bol obvinený, má právo odmietnuť vypovedať. A to aj vtedy, ak sa už právoplatne skončilo trestné stíhanie,“ zdôvodnila predsedníčka senátu ŠTS Ružena Sabová. Súd preto neskôr prečíta predchádzajúce výpovede svedka. Miroslav Marček odmietnutie výpovede argumentoval aj príbuzenským vzťahom s Tomášom Szabóom i prípadnými rozpormi, ktoré by mohli nastať z dôvodu časového odstupu od jeho predchádzajúcich výpovedí. Súd v kauze vraždy novinára a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej opätovne rozhoduje o vine Mariana Kočnera a Aleny Zsuzsovej. ŠTS ich pôvodne oslobodil spod obžaloby, ale Najvyšší súd (NS) SR vrátil vlani v máji prípad prvostupňovému súdu. Právoplatné sú v tejto kauze tri rozhodnutia.

Trestné stíhanie obvinených Miroslava Marčeka a Zoltána Andruskóa v kauze prípravy vrážd prokurátorov pokračuje.

Polícia Slovenskej republiky

Miroslav Marček a Tomáš Szabó dostali 25-ročné nepodmienečné tresty odňatia slobody. Zoltán Andruskó 15 rokov nepodmienečne. Zároveň súd pojednáva aj kauzu prípravy vrážd prokurátorov Maroša Žilinku, Daniela Lipšica a Petra Šufliarskeho. „Trestné stíhanie obvinených Miroslava Marčeka a Zoltána Andruskóa v kauze prípravy vrážd prokurátorov pokračuje“, potvrdila pre TASR polícia. V januári 2021 bolo ich stíhanie prerušené, keďže sa podľa polície významnou mierou podieľali na objasnení trestných činov.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Peter Šufliarsky

Na začiatku mája 2022 vyšetrovateľ NAKA vydal uznesenie o pokračovaní v trestnom stíhaní, „pretože bolo potrebné vykonať ďalšie úkony“. Vypovedať mal Tomáš Szabó, ktorý priznáva vinu.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zvrat na súde: Obvinený v kauze prípravy vrážd prokurátorov odmietol vypovedať

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti