eReport.sk
Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka
Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka foto:tasr

Žilinkovo zaujímavé priznanie. Nič podozrivé si nevšimol, ba nezbadal ani chýbajúce skrutky na kolese!


PEZINOK – Okolnosti okolo pripravovanej vraždy súčasného generálneho prokurátora Maroša Žilinku sa pomaly dostávajú na povrch, a veru sú zaujímavé.

Súčasný generálny prokurátor Maroš Žilinka si v roku 2017, keď mala byť pripravovaná jeho vražda, vraj vôbec nevšimol žiadne mimoriadne udalosti a ani okolnosti. Podľa TASR to povedal na utorkovom pojednávaní Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku, ktorý prípad prejednáva spolu s kauzou vraždy novinára Jána Kuciaka.

Kočnera vraj Kuciak svojím článkom o kauze neohrozoval

„Zaoberal som sa myšlienkami, čo by mohlo byť dôvodom, motívom. Vtedy som si povedal, že jediná vec, ktorá pripadá do úvahy, je moja práca,“ zdôraznil v rámci výsluchu. Žilinka pripustil, že v rámci káuz, ktorým sa venoval, pripadal do úvahy ako podozrivý Marian Kočner, nemá na to však dôkazy. Išlo napríklad o kauzy Technopol Servis či Donovaly. V čase údajnej prípravy Žilinkovej vraždy sa podľa jeho slov udiala jedna situácia, ktorej v tom čase neprikladal vážnosť. „V auguste 2017 som šiel do servisu a tam technik s prekvapením povedal, že chýbajú na prednom kolese osobného automobilu štyri skrutky,“ podotkol generálny prokurátor.

Kočner tvrdí, že Ján Kuciak písal o kauze Donovaly na základe informácií, „ktoré mu niekto účelovo dal“.


Žilinka tiež vyhlásil, že sa pozná roky so súčasným špeciálnym prokurátorom Danielom Lipšicom, ktorý figuruje v kauze tiež ako poškodený. V minulosti bol Žilinka štátnym tajomníkom na Ministerstve vnútra SR, ktorému Lipšic šéfoval. „Po tom, ako sme skončili na Ministerstva vnútra SR, sme dlhú dobu neboli v kontakte. V roku 2017 či 2018 bola naša komunikácia sporadická,“ dodal Žilinka. Obžalovaný Marian Kočner tvrdí, že Ján Kuciak písal o kauze Donovaly na základe informácií, „ktoré mu niekto účelovo dal.“ Zo Žilinkovho výsluchu podľa obžalovaného Mariana Kočnera vyplýva, že ho zavraždený novinár svojim článkom o kauze neohrozoval.

Objednávku vrážd Žilinku a Lipšica mala prijať Zsuzsová

Pre prípravu vraždy súčasného generálneho prokurátora Maroša Žilinku, súčasného špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica a bývalého námestníka generálneho prokurátora Petra Šufliarskeho čelí obžalobe päť osôb. Okrem Tomáša Szabóa, ktorý priznal vinu, sú to aj Marian Kočner, Alena Zsuzsová, Dušan Kracina a Darko Dragič. Objednávka na vraždy Žilinku a Lipšica mala prísť na jeseň 2017, prijať ju mala Alena Zsuzsová.

Related Posts

  1. Obvinený Tomáš Szabó počas hlavného pojednávania.
  2. Peter Šufliarsky
  3. Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka počas brífingu.

V utorok má byť okrem Žilinku vypočutá aj ďalšia dvojica poškodených prokurátorov. „Viac-menej ide o motiváciu, ktorú mohli mať obžalovaní na vykonanie skutku, ak sa ho dopustili,“ priblížil, aký význam môže mať ich výsluch, prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Matúš Harkabus.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Žilinkovo zaujímavé priznanie. Nič podozrivé si nevšimol, ba nezbadal ani chýbajúce skrutky na kolese!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: