eReport.sk
Pripravujú sa na vojnu?
Severokórejský vodca Kim Čong-un. Archívne foto: tasr

Severná Kórea s novou ničivou zbraňou? Kim Čong-un vyvíja hypersonickú raketu!

Severokórejský líder Kim Čong-un dohliadal na úspešnú skúšku raketového motora na tuhé palivo pre nový typ hypersonickej rakety stredne dlhého dosahu. Oznámili to v stredu severokórejské štátne médiá.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Palestínčania čelia existenčnej hrozbe
  2. Pripravujú sa na vojnu?
  3. Budú brať na vojnu aj deti
  4. Severná Kórea musela prijať opatrenia

Skúšku vykonali ešte v utorok v centre pre štart satelitov Sohae, pričom išlo o pozemný test viacstupňového motora, uviedla štátna agentúra KCNA. Dodala, že vyvíjaná raketa má „novú strategickú hodnotu“. Kim uviedol, že vojenská strategická hodnota tejto zbrane je rovnako dôležitá ako medzikontinentálne balistické rakety a „nepriatelia by o tom mali vedieť“.

Časté skúšky moderných technológii

Podľa médií bol určený časový plán na dokončenie tohto nového zbraňového systému aj prostredníctvom tohto „úspešného dôležitého testu“. Častejšie skúšky moderných technológií súvisiacich s raketami na tuhé palivo sú už dlho jedným z kľúčových cieľov Kima, píše AFP. Vlani Severná Kórea ohlásila úspešnú skúšku prvej medzikontinentálnej balistickej rakety na tuhé palivo, ktorú označila za prelom vo svojich protiútočných jadrových schopnostiach.

Jednoduché použitie

Rakety na tuhé palivo sú podľa odborníkov v porovnaní s raketami na tekuté palivo z operačného hľadiska bezpečnejšie a jednoduchšie na použitie. Do rakiet na tuhé palivo totiž netreba plniť pohonné látky pred odpalom, v dôsledku čoho je ťažšie ich nájsť a zničiť. Okrem toho je ich použite rýchlejšie.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Severná Kórea s novou ničivou zbraňou? Kim Čong-un vyvíja hypersonickú raketu!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne