eReport.sk
Kim Jo-džong, sestra severokórejského lídra Kim Čong-una
Kim Jo-džong, sestra vodcu Severnej Kórey Kim Čong-una. Foto: tasr/ap

Vybudujeme ohromujúcu a najsilnejšiu vojenskú silu! Odkazuje svetu sestra severokórejského vodcu

Vo svete sa zrejme buduje ďalšia silná armáda. Ľudia v KĽDR síce trpia chudobou, zato ich vodca Kim Čong-un na armáde a zbrojení šetriť nemieni. A keby len to, on sa údajne rozhodol, že vybuduje ohromnú vojenskú silu. A že nehovorí iba do vetra dokumentujú skúšky balistických rakiet a ďalších zbraní v predchádzajúcich týždňoch.   

Čo sa chystá na Kórejskom polostrove?

Severná Kórea bude pokračovať v budovaní „ohromujúcej a najsilnejšej vojenskej sily“ na ochranu svojej suverenity a mieru v regióne, vyhlásila Kim Jo-džong, vplyvná sestra severokórejského vodcu Kim Čong-una, informovala v stredu tamojšia tlačová agentúra KCNA. TASR správu prevzala z tlačovej agentúry Reuters. Kim Jo-džong ďalej uviedla, že séria vojenských cvičení americkej armády v regióne v tomto roku, počnúc manévrami s ostrou streľbou, ktoré sa uskutočnili s „juhokórejskými bábkovými vojenskými gangstrami“, privádza regionálne bezpečnostné prostredie do nebezpečného chaosu.

Budeme pokračovať v budovaní ohromujúcej a najsilnejšej vojenskej sily na ochranu svojej suverenity, bezpečnosti a mieru v regióne.

Kim Jo-džong, sestra severokórejského vodcu Kim Čong-una

„Budeme pokračovať v budovaní ohromujúcej a najsilnejšej vojenskej sily na ochranu svojej suverenity, bezpečnosti a mieru v regióne,“ vyhlásila podľa KCNA 36-ročná Kim Jo-džong. Armády USA a Južnej Kórey v uplynulých mesiacoch uskutočnili celý rad cvičení vo väčšom rozsahu a intenzite na základe prísľubu lídrov oboch krajín zvýšiť vojenskú pripravenosť proti vojenským hrozbám zo strany KĽDR.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Severokórejský vodca Kim Čong-un
  2. KĽDR chce použiť jadrové zbrane
  3. KĽDR chce použiť jadrové zbrane

Podľa juhokórejskej armády uskutočnilo v apríli približne 100 vojenských lietadiel dvojtýždňové letecké cvičenie. Severná Kórea tvrdí, že vojenské cvičenia USA sú prípravou na jadrovú vojnu proti Pchjongjangu. Washington a Soul však uisťujú, že cvičenia majú výlučne obranný charakter a pravidelne sa uskutočňujú na udržanie pripravenosti.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vybudujeme ohromujúcu a najsilnejšiu vojenskú silu! Odkazuje svetu sestra severokórejského vodcu

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne