eReport.sk
Črtá sa "divočina" v parlamente? Už to tak vyzerá
Poslanci NR SR počas rokovania. Foto: TASR

VIDEO Je rozhodnuté! V tento deň skončí odvolaná vláda a budú predčasné voľby

Poslanci konečne rozhodli. NR SR doobeda nebola schopná rokovať, šéf parlamentu tak vyhlásil novú schôdzu s tým, že tá bude mať len jediný bod. Hlasovanie o termíne predčasných volieb. V hre boli tri termíny, jeden , ktorý chce odvolaná vláda a to 30. septembra a dva opozičné. Návrh Hlas-SD na jún a návrh Smer-SD na máj. Dnes parlamentu zároveň uplynul posledný deň lehoty od prezidentky. Tá vyhlásila, že ak sa do dnešného dňa NR SR nezhodne na termíne predčasných volieb, vymenuje úradnícku vládu. Otázkou je, či by sa vôbec v parlamente rokovalo, keby nepohrozila aspoň týmto. Odvolaná vláda sa totiž netvári, že vie, že bola odvolaná.

Poslanci konečne rozhodli

V sále bolo prítomných 148 poslancov. Parlament tak konečne bol uznášaniaschopný. Najprv sa hlasovalo o jedinom programe schôdze. Schválený bol všetkými hlasmi. Keďže hlasovaním sprevádzal poslanec OĽANO, Drdul, ktorý sa naposledy „predviedol.“ Boris Kollár ho upozornil, „aby tentokrát poslancom nenadával.“ Na čo sa Drdul začal smiať..

Ako sa dalo od začiatku očakávať, návrhy opozície neprešli. Nebude teda ani májový ani júnový termín. Odvolaná Hegerova vláda tak bude vládnuť až do 30. septembra 2023. Keďže riadne voľby majú byť vo februári 2024, je otázne, či sa toto vôbec dá nazvať predčasnými voľbami.

Splní Čaputová sľub?

A taktiež, či prezidentka splní to, čo sľúbila. Že ak sa nájde zhoda len na septembrovom termíne, nebude to znamenať pre odvolanú vládu „bianco šek.“ Keďže zatiaľ si teda nik ani nevšimol, že vláda bola odvolaná. Ani tie obmedzené kompetencie, ktoré by takáto vláda mala mať. Z ústavy SR a ďalších zákonov.

Demokracia

Počas posledných dvoch rokov sme si ale zvykli na to, že ústava málokoho z vládnych činiteľov trápi. A aj nejaká morálka. AJ keď má ísť o vládu demokratov. A slušných ľudí. Osobne si neviem predstaviť v akom inom štáte, by odvolaná vláda mohla vládnuť takmer celý rok. Po odvolaní. teda viem. Len tie nie sú demokratické. takže beriem späť..

Zdroj: NR SR


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Je rozhodnuté! V tento deň skončí odvolaná vláda a budú predčasné voľby

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti