eReport.sk
Kauza Katargate pokračuje
Europarlament. Ilustračná snímka. Foto: tasr/ap

Katargate pokračuje, podozrivý je ďalší europoslanec! Polícia ho už vypočúva


Kauza Katargate pokračuje. Belgická polícia zadržala v piatok belgického europoslanca Marca Tarabellu, predviedla ho na výsluch a prehľadala jeho bankový sejf v súvislosti s vyšetrovaním kauzy okolo podplácania. TASR o tom informuje podľa správy agentúry AFP.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Toto je čistá volebná korupcia!
  2. Pomocná ruka od Matoviča
  3. Na ilustračnej snímke bojová stíhačka Ozbrojených síl SR typu MiG-29.
  4. Nie je vojnou USA s Ruskom

Kauza Katargate pokračuje

Tarabella (59) bol „zadržaný za účelom vypočutia“ a sudca, ktorý na prípad dohliada, rozhodne, či má predstúpiť aj pred neho, uvádza belgická prokuratúra vo vyhlásení.

Prokuratúra uviedla, že polícia vykonala v piatok ráno niekoľko razií, pričom sa zamerala na Tarabellov sejf nachádzajúci sa v banke v meste Liege a na kancelárie v budove mestského zastupiteľstva v obci Anthisnese, kde je Tarabella starostom.

Korupčníci

EP minulý týždeň zrušil na žiadosť belgických vyšetrovateľov Tarabellovi a talianskemu europoslancovi Andreovi Cozzolinovi poslaneckú imunitu pre podozrenie z korupcie. Obaja vtedy uviedli, že sú nevinní a že sa budú snažiť očistiť svoje mená.

„Futbalová jedenástka“

Belgické úrady umiestnili pre podozrenie z korupcie do väzby už niekoľkých podozrivých vrátane gréckej europoslankyne a bývalej podpredsedníčka EP Evy Kailisovej a jej talianskeho partnera a bývalého poslaneckého asistenta Francesca Giorgia.

Títo zadržaní sú v Belgicku obvinení z členstva v zločineckej organizácii, prania špinavých peňazí a korupcie.

Panzeri sa už priznal

Jeden zo zadržaných, bývalý taliansky europoslanec Pier Antonio Panzeri, uzavrel v januári dohodu s prokuratúrou výmenou za nižší trest, pričom sľúbil, že prezradí, ktoré krajiny a komu rozdávali úplatky.

Podľa belgických médií Panzeri vyšetrovateľom povedal, že Tarabellovi vyplatil približne 120.000 až 140.000 eur za jeho pomoci pri vybavovaní záležitostí týkajúcich sa Kataru. Úrady v Katare aj v Maroku popreli, že by boli do kauzy zapletené.

Nuž, ako povedal maďarský premiér Viktor Orbán, Brusel by si už mohol z obvinených europoslancov postaviť futbalové družstvo.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Katargate pokračuje, podozrivý je ďalší europoslanec! Polícia ho už vypočúva

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: