eReport.sk
Moderátorke RTVS sa vyhrážajú smrťou
Zľava Ladislav Kamenický, moderítorka Marta Jančkárová a Veronika Remišová v štúdiu Slovenské rozhlasu. Zdroj: rtvs

Kamenický o Klusovi: Heger mal okamžite konať! Nikdy nemal takú nomináciu navrhnúť

Heger mal okamžite konať! Nominácia Martina Klusa za člena Európskeho dvora audítorov nebola dobrá, dočasne poverený premiér Eduard Heger mal okamžite reagovať. V diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy to vyhlásil poslanec Národnej rady SR Ladislav Kamenický (Smer-SD), podľa ktorého Heger vôbec nemal takúto nomináciu navrhnúť. Ministerke investícií Veronike Remišovej (Za ľudí) sa nepáči prístup predsedu strany SaS Richarda Sulíka, ktorý sa mal listom obrátiť na viacerých europoslancov výboru a upozorniť ich na reputačné riziko Klusovej nominácie.

Heger mal okamžite konať!

Sulíkove správanie podľa nej svedčí o „malosti a podlosti.“ Kamenický si myslí, že Klus urobil obrovskú chybu a zbytočne si pokazil kariéru. „Možno v diplomacii niečo znamená, ale v oblasti financií neznamená absolútne nič,“ doplnil, konštatujúc, že Klus nemá žiadne ekonomické vzdelanie. Už v čase, keď bola oznámená jeho nominácia, mala podľa neho prezidentka „pohroziť Hegerovi, aby to nerobil“. Myslí si, že Slovensko sa zbytočne vystavilo hanbe.

Klus stiahol kandidatúru. Chyby patria k životu, napísal

Chyby patria k životu. Žiadam Vládu Slovenskej republiky o stiahnutie mojej kandidatúry do Európskeho dvora audítorov. Chyby patria k životu a aj zlá skúsenosť je skúsenosť.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Šimečka cíti príležitosť
  2. Blaha sa pustil do Západu

Výbor Európskeho parlamentu pre kontrolu rozpočtu v stredu 22. marca odporučil plénu neschváliť slovenského kandidáta Martina Klusa za člena EDA. Po vypočutí Klusa hlasovalo proti nemu 20 členov výboru, pričom nikto nehlasoval za a traja členovia sa hlasovania zdržali. Prezidentka SR Zuzana Čaputová následne požiadala Hegera, aby vláda Klusovu nomináciu stiahla.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kamenický o Klusovi: Heger mal okamžite konať! Nikdy nemal takú nomináciu navrhnúť

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti