eReport.sk
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Foto: tasr/ap

Zelenskyj svojim vojakom: Je dôležité, aby ste boli nažive. Kým budete žiť, existuje silný ukrajinský múr

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj navštívil v sobotu mesto Mykolajiv na juhu krajiny prvýkrát odvtedy, čo ruské vojská 24. februára vpadli na Ukrajinu. Informovala o tom agentúra AFP s odvolaním sa na vyhlásenie kancelárie ukrajinského prezidenta.

Zelenskyj si podľa zverejneného videozáznamu prezrel ťažko poškodenú výškovú obytnú budovu v meste a absolvoval stretnutie s miestnymi predstaviteľmi. Prezidenta sprevádzal aj gubernátor Mykolajivskej oblasti Vitalij Kim.

Diskutovalo sa aj o stave ekonomiky

Návšteva sa uskutočnila deň po ruskom útoku na obytnú štvrť v Mykolajive, pri ktorom zahynuli najmenej dvaja ľudia a 20 ďalších utrpelo zranenia. Zelenskyj sa taktiež zúčastnil na stretnutí s miestnymi predstaviteľmi na mieste, ktoré podľa AFP vyzeralo ako pivnica v suteréne, kde sa udeľovali ceny za statočnosť.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Britský premiér Boris Johson prichádza na stretnutie s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským v Kyjeve v piatok 17. júna 2022.
  2. Marcin Przydacz.
  3. Na ilustračnej snímke utečenci z Ukrajiny.
  4. Ruský armádny vrtuľník letí nad ruskou vojnovou loďou počas manévrov v oblasti Čierneho mora vo štvrtok 9. januára 2020.

Prezidentská kancelária spresnila, že sa „diskutovalo o stave ekonomiky, obnove dodávok vody a situácii v poľnohospodárstve“, pričom „osobitná pozornosť bola venovaná hrozbám na súši aj z mora“.

Mesto drží obranu južnej Ukrajiny

Zelenskyj neskôr navštívil aj vojakov bojujúcich na južnej frontovej línii v Mykolajivskej a v susednej Odeskej oblasti. „Je dôležité, aby ste boli nažive. Kým budete žiť, existuje silný ukrajinský múr, ktorý chráni našu krajinu,“ povedal Zelenskyj vojakom v Odeskej oblasti.

Mykolajiv sa od začiatku ruskej vojenskej ofenzívy pravidelne stáva terčom ostreľovania zo strany ruských jednotiek, píše AFP. Budovu miestnej administratívy zasiahla ruská raketa ešte v marci. Zahynulo pri tom viac než desať ľudí.

Mesto drží obranu južnej Ukrajiny, pretože leží na ceste k strategickému čiernomorskému prístavu Odesa. Mykolajiv sa nachádza zhruba 100 kilometrov severozápadne od Chersonu, ktorý padol do rúk ruských jednotiek počas prvých týždňov vojny.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zelenskyj svojim vojakom: Je dôležité, aby ste boli nažive. Kým budete žiť, existuje silný ukrajinský múr

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti