eReport.sk
Na videosnímke ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj hovorí 10. mája 2022 v Kyjeve.
Na videosnímke ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj hovorí 10. mája 2022 v Kyjeve. Foto: tasr/ap

Ukrajinský prezident Zelenskyj: Naša hudba dobýva Európu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj poďakoval hiphopovej skupine Kalush Orchestra, ktorá v noci na nedeľu vybojovala v talianskom Turíne pre Ukrajinu prvenstvo v pesničkovej súťaži Eurovízia.

Zelenskyj: Ohromujeme svet

„Naša odvaha ohromuje svet, naša hudba dobýva Európu!“ napísal Zelenskyj na sociálnej sieti Facebook po tom, ako formácia porazila 24 ďalších súťažiacich, informuje tlačová agentúra AFP.

Frontman tejto päťčlennej skupiny Oleh Psiuk po vystúpení vyzval z pódia v angličtine: „Prosím, pomôžte Ukrajine a Mariupolu! Pomôžte Azovstaľu hneď teraz!“

Bude vás zaujímať:

  1. Skupina Kalush Orchestra, ktorá sa stala víťazom 66. ročníka Eurovízie v Turíne, pózuje s príslušníkmi pohraničnej stráže v Krakovci na ukrajinsko-poľských hraniciach 16. mája 2022.
  2. Oceliarne Azovstaľ počas ostreľovania.
  3. Britský premiér Boris Johson prichádza na stretnutie s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským v Kyjeve v piatok 17. júna 2022.

Psiuk neskôr poďakoval každému, kto na súťaži hlasoval za jeho Rusmi okupovanú vlasť. „Toto víťazstvo je pre Ukrajinu veľmi dôležité, najmä v tomto roku. Ďakujeme vám z celého srdca. Sláva Ukrajine!“ povedal Psiuk novinárom.

Dostali výnimku

Členovia skupiny Kalush Orchestra dostali od ukrajinskej vlády špeciálne povolenie vycestovať a zúčastniť sa na Eurovízii, keďže muži v bojovom veku majú zakázané opustiť krajinu. Ich povolenie vyprší už o dva dni.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ukrajinský prezident Zelenskyj: Naša hudba dobýva Európu

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti