eReport.sk
Slovenský minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Miroslav Wlachovský, Foto: tasr
Slovenský minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Miroslav Wlachovský. Foto: tasr

Jedine NATO? Wlachovský: Pre Ukrajinu ani SR nie sú lepšie záruky bezpečnosti!

Jedine NATO? Pre Slovensko ani pre Ukrajinu neexistujú lepšie bezpečnostné záruky než členstvo v Severoatlantickej aliancii. Šéf slovenskej diplomacie Miroslav Wlachovský to povedal na neformálnom stretnutí ministrov zahraničných vecí členských krajín NATO v Osle.

Jedine NATO?

„Ukrajinky a Ukrajinci si zaslúžia život v mieri. Ako pre Slovensko, tak ani pre nášho východného suseda neexistujú lepšie bezpečnostné záruky než je členstvo v Aliancii. A je aj v našom záujme, aby ich Ukrajina jedného dňa dostala. Lebo práve to je jediná garancia, že hrôzy vojny za našimi hranicami sa viac nebudú opakovať,“ vyhlásil Wlachovský. Súčasne pripomenul, že Ukrajina dostala už na bukureštskom summite NATO v roku 2008 prísľub členstva v Aliancii.

„Pre Ukrajinu ani SR nie sú lepšie záruky bezpečnosti“

Hlavným témami dvojdňových rokovaní v Osle, ktoré sa skončili vo štvrtok, boli prípravy rozhodnutí Aliancie na júlový summit v litovskom Vilniuse, ako aj rozvoj politických vzťahov medzi NATO a Ukrajinou s dôrazom na ďalšiu pomoc tejto krajine. Ministri diskutovali aj o potrebe posilnenia východného krídla NATO vrátane Slovenska.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Rusko rozbilo jej bezpečnosť
  2. Ja už som sa obetoval dosť
  3. Ukrajina má dôkazy, že na deportáciách ukrajinských detí, rukojemníkov z radov civilistov i vojnových zajatcov sa priamo podieľajú aj bieloruské orgány.
  4. Rusko žiada Medzinárodný súdny dvor

„Verím, že na summite vo Vilniuse otvoríme v júli novú kapitolu politických aj praktických vzťahov medzi Ukrajinou a NATO,“ dodal šéf slovenskej diplomacie.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Jedine NATO? Wlachovský: Pre Ukrajinu ani SR nie sú lepšie záruky bezpečnosti!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php