eReport.sk
Rusko rozbilo jej bezpečnosť
prezident Francúzskej republiky Emmanuel Macron. Ilustračné foto: tasr

Macron: Európa nesmie dovoliť, aby Rusko rozbilo jej bezpečnosť a jednotu!

Rusko sa opäť snaží otriasť jednotou a bezpečnosťou Európy, nesmieme mu to dovoliť, uviedol v stredu francúzsky prezident Emmanuel Macron na konferencii Globsec 2023 Bratislava Forum.

„Európa toto nesmie dovoliť“

 Vojna je ďaleko od konca, no myslím, že jedna vec je istá – Ukrajina nebude dobytá, povedal Macron. Podľa jeho slov musí Európska únia (EÚ) Kyjev uistiť, že bude naďalej stáť po jeho boku a musí ho naďalej efektívne podporovať tak, aby to viedlo k trvalému mieru. Pripomenul, že v stávke je veľa, pretože vojna je na hraniciach EÚ.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Taraba sa pýta. Kto to platí??
  2. Aj tú ti platia Slováci!
  3. Ingrid Brocková
  4. Fico so škandalóznym odhalením

Rozbitie bezpečnosti EÚ?

Dodal, že takzvaná špeciálna vojenská operácia sa premenila na geopolitický omyl, ktorý vyústil do vstupu Fínska do Severoatlantickej aliancie. Zároveň vyjadril nádej, že čoskoro do NATO vstúpi aj Švédsko.

Nebezpečná energetická závislosť

Ako ďalej povedal, na Rusku si EÚ vytvorila nebezpečnú energetickú závislosť, no za niekoľko mesiacov sa situácii dokázala prispôsobiť. Vyslovil tiež myšlienku, že európske štáty by sa nemali spoliehať na ostatných, a mali by prevziať zodpovednosť za svoju bezpečnosť. Podľa neho musia posilniť svoje vojenské spôsobilosti tak, aby boli schopné brániť seba i svojich susedov.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Macron: Európa nesmie dovoliť, aby Rusko rozbilo jej bezpečnosť a jednotu!

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php