eReport.sk
Je zákon len zdrap papiera?
SMER - Slovenská sociálna demokracia. Ilustračné foto: youtube/@smersocialnademokracia

VIDEO Fico: Lipšicova ÚŠP sa môže hanbiť! Obžalovanému ani nedoručili obvinenie, ani ho nevypočuli

Je zákon len zdrap papiera? Pri niektorých( viacerých) rozhodnutiach o vznesení obvinenia, či obžaloby zo strany našich OČTK, to tak vyzerá. Tak ako, v prípade Roberta Kaliňáka, aj v prípade podnikateľa Miroslava Výboha, figuruje tá istá vyšetrovateľka. Dozoroval to samozrejme Úrad Špeciálnej prokuratúry pod vedením právoplatne odsúdeného Daniela Lipšica. Podrobnejšie o prípade a najmä o tom, prečo sudca ŠTS Michal Truban, aj túto „super obžalobu“ Lipšicovcom vrátil, informoval na tlačovej konferencii Smer a advokát Mareka Para.

Je zákon len zdrap papiera?

O tom, či je niekto vinný, má rozhodnúť spravodlivý a nezávislý súd. A či ide o vraha, či o kamaráta nejakého politika, alebo politika, či sa to niekomu páči, alebo nie, aj tam treba dodržiavať zákon. A zásady trestného procesu. Nuž, ale tu sme v „očiste.“

„Už som videl všeličo, ale toto, čo spáchali teraz, za to sa ÚŠP môže naozaj hanbiť. Je to ako katalóg porušení nielen procesných ale i ľudských práv,“ uviedol predseda Smeru Robert Fico.

A následne vymenoval všetky porušenia zákona zo strany vyšetrovateľky Barčákovej a ÚŠP.

„Ani mu len nedoručili uznesenie o vznesení obvinenia. Nikto ho ani nevypočul. Protizákonne naňho vydali dokonca medzinárodný zatykač. pričom sa neskrýval, a na jeho adresy sa ani nesnažili nič doručiť. V podstate ani neexistuje procesné právo, ktoré by pán Repa s vyšetrovateľkou neporušili!“

Potvrdil slová Výbohových obhajcov

„Súd prijal záver, že nedoručenie obvinenia obvinenému, nevykonanie jeho výsluchu a vydanie príkazu na zatknutie, európskeho zatýkacieho rozkazu, ako aj medzinárodného zatýkacieho rozkazu na základe návrhu prokurátora ÚŠP bez toho, aby na to boli splnené zákonné podmienky, predstavovali závažné procesné pochybenia majúce za následok porušenie práva obvineného na obhajobu,“ uviedla v stanovisku advokátska kancelária Dentons Europe CS LLP.

Dohoda pre ďalšieho kajúcnika

Následne Robert Fico informoval verejnosť, že po skvelej dohode pre jedného z dvorných kajúcnikov Františka Imreczeho, ktorý si vďaka tomu beztrestne užíva nakradnuté milióny, je na rada ďalšia. Pre Bernarda Slobodníka.

Pritom je to o to zaujímavejšie, že ho zastupoval práve pán špeciálny prokurátor, Daniel Lipšic. No proste objektívnosť a právny štát.

Ako inak podpíše sa pod ňu „nezávislá a nestranná „ sudkyňa ŠTS Záleská. Ktorá chodí besedovať s Lipšicom i Hamranom. A na dovolenky s hlavnou hviezdou nášho „nezávislého a pravdivého“ mainstreamu.

Právny štát v rozklade

„ÚŠP mu navrhuje nepodmienečný trest. Napriek tomu, že tento človek je podozrivý a obvinený zo závažnej ekonomickej trestnej činnosti,“ povedal Fico s tým, že za „normálnych okolností“ by Slobodníkovi hrozilo dlhoročné väzenie.

Podľa šéfa Smeru ide v tomto prípade o „podarúnok za špinavú robotu.“ SLobodník, ktorý sa preukázateľne stretával s istou Mirkou z Bratislavy,“ ktorej protizákonne odovzdával informácie zo spisov, sa stretával i s Igorom Matovičom a Lipšicom.

A prokurátor ÚŠP Matúš Harkabus mu medzičasom úplne zastavil trestné stíhanie. Vo veci prijmania úplatku.

Zdroj: TK SMER, Plus7 Dní,


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Fico: Lipšicova ÚŠP sa môže hanbiť! Obžalovanému ani nedoručili obvinenie, ani ho nevypočuli

Odoberať
Upozorniť na
10 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php