eReport.sk
Už by aj stačilo!
Predseda Smeru-SD Robert Fico. Zdroj:fb/robertficosk

VIDEO Fico: Lipšicov prokurátor Repa „pasie“ vyšetrovateľku Barčákovú! Je to čurillovka

Je Barčáková čurillovka? Vyšetrovateľka NAKA Monika Barčáková podľa predsedu strany Smer-SD Roberta Fica zneužíva svoje právomoci. Na starosti má vyšetrovanie obvinenia exministra vnútra Roberta Kaliňáka. Ten sa sťažuje nielen na nezmyselnosť obvinenia, ale aj na postup a pozadie vyšetrovateľky. Tá podľa Smeru patrí medzi „čurillovcov“ a nahrávka, ktorú Fico prehral na tlačovej konferencii, má dokazovať, že ju ovláda prokurátor Lipšicovho Úradu špeciálnej prokuratúry Ondrej Repa.

Je Barčáková čurillovka?

„Máme právo alebo nemáme právo nazývať pani Barčákovú čurillovkou? Len 24 hodín po tom, čo bol schválený dátum predčasných volieb tridsiateho septembra 2023 z dôvodu, ktorý bol oficiálne deklarovaný predstaviteľmi vládnej koalície, že tento termín je dôležitý, aby bola pozatváraná opozícia, pani Barčáková podpísala a dala doručiť Robovi Kaliňákovi jedno nezmyselné, vymyslené, bez akýchkoľvek dôkazov obvinenie, ktoré je založené len na základe jednej vety udavača, Františka Imreczeho. Mimochodom, 9. februára si tento udavač ide pre prvú odmenu, lebo sa bude uzatvárať dohoda o vine a treste s pani Záleskou,“ priblížil Fico.

Ďalšia nahrávka

Fico uviedol niekoľko ďalších údajov ohľadom Barčákovej. Na tlačovej besede začal nahrávkou, z ktorej má byť evidentné, kto ju má na starosti a kto jej dáva konkrétne pokyny. Na nej sa baví takáčovec Peter Petrov alias Tiger s aktívnym policajtom Kotekom.

Petrov priznáva, že Barčákovú pozná a miesto na NAKA jej zabezpečil prokurátor ÚŠP Ondrej Repa, ktorého počúva na slovo.

Objektivita a nestrannosť?

„Ako teda môže Robert Kaliňák, ktorý bude podávať sťažnosť proti uzneseniu o obvinení veriť, že na ÚŠP, ktorá bude rozhodovať o tejto sťažnosti, budú rozhodovať objektívne a nestranne?,“ pýta sa Fico. Vzťah medzi Barčákovou a Repom nazýva na základe obsahu z nahrávky „pasením.“

Makó a spol.

Ďalšie nahrávky navonok potvrdzujú jednoduchý príbeh, ktorý má podľa Smeru spočívať v tom, že udavači Makó, Slobodník a Bisták vydierali Petra Petrova. Ukázali mu vraj, že majú naňho nejaké dôkazy a pýtali si 200 tisíc eur.

„Petrov rovno uteká na NAKA a hovorí, že bol vydieraný. Za Barčákovou prichádza Makó. Viete, kto poslal Makóa za Barčákovou?“ pýta sa Fico.

Repa

Samozrejme Repa a povedal Makóvi, ty len rýchlo choď za Barčákovou, lebo tam na teba vypovedá Petrov, že si ho vydieral. Makó odovzdal USB kľúč, na ktorom bola tá schéma trestnej činnosti Petrova a povedal, ja som nevydieral Petrova, to on ma chcel podplatiť,“ ozrejmil predseda strany Smer-SD.

Fakt je ten, že sú tu tvrdenia o vydieraní, o USB kľúči, ktorý hovorí o trestnej činnosti Petrova a súčasne je tu trestné oznámenie Petrova voči Makóovi, že ho vydieral a že ho mal podplácať.

Navrhujú zrušenie výsluhových dôchodkov pre „čurillovcov“

Vláda v minulosti vyhlasovala, že pokiaľ policajti budú porušovať ľudské práva iných, tak prídu o tzv. výsluhové dôchodky. Fico zdôraznil, že pokiaľ Smer bude súčasťou vlády, tento zákon spresní tak, že vytvorí občiansko-právnu schému a títo policajti bez ohľadu na to, či budú alebo nebudú trestne stíhaní, naozaj prídu o výsluhové dôchodky.

Kaliňák

„Dnes som obvinený a ja sa môžem proti tomu odvolať. A môžem žiadať prokurátora nadriadeného, že to je blbosť, všetko je absolútny nezmysel, zrušte to obvinenie. Lebo trestné stíhanie je zásah do ľudských práv, ktoré garantuje ústava. Musíte počkať na rozhodnutie, kde vám povie, prečo sa mýlite a podľa toho môžete pripraviť obhajobu prípravného konania. Tu nerozhodli úmyselne, aby nemohla obhajoba pripraviť návrhy na dokazovanie, uzavreli vyšetrovanie skôr, ako bolo rozhodnuté o odvolaní. Svetový rekord, zase vyšetrovateľka Barčáková,“ doplnil Fica Kaliňák.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Fico: Lipšicov prokurátor Repa „pasie“ vyšetrovateľku Barčákovú! Je to čurillovka

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti