tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Referendá o pričlenení k Rusku, foto:tasr

Rusko: Štátna duma ratifikovala zmluvy o pričlenení štyroch ukrajinských oblastí

Dolná komora ruského parlamentu, Štátna duma, ratifikovala v pondelok jednohlasne zmluvy o vstupe ukrajinskej Doneckej a Luhanskej ľudovej republiky a Chersonskej a Záporožskej oblasti do Ruskej federácie. TASR o tom informuje na základe správ agentúr AP a Reuters.

Štátna duma ratifikovala zmluvy o pričlenení

„Rozhodnutie bolo prijaté jednohlasne. V Ruskej federácii je teraz 89 subjektov,“ uviedol predseda Štátnej dumy Viačeslav Volodin na sociálnej sieti Telegram. Zverejnil tiež mapu Ruska, v ktorej sú jeho súčasťou aj spomínané štyri ukrajinské regióny a Krymský polostrov, ktoré Rusko anektovalo ešte v roku 2014. Anexia ani jednej z častí ukrajinského územia nebola medzinárodne uznaná.

Krátko po hlasovaní zagratuloval ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov predstaviteľom štyroch anektovaných ukrajinských regiónov. Uviedol, že si je istý, že zmluvy ratifikuje aj horná komora ruského parlamentu, Rada federácie. Tá má o zmluvách hlasovať v utorok. Podľa agentúry Reuters sa očakávalo, že Štátna duma a v utorok i Rada federácie jednohlasne schvália zmluvy o pričlenení ukrajinských oblastí, keďže parlament automaticky schvaľuje politiku Kremľa.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Štátny tajomník Andrej Stančík
  2. Poradca ukrajinského prezidenta Mychajlo Podoľak.
  3. Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Rastislav Káčer.
  4. Ľudia sledujú na televíznej obrazovke vypálenie rakety Severnou Kóreou počas vysielania správ na železničnej stanici v Soule 14. januára 2022.

Rusko začalo formálny proces pričlenenia ukrajinských oblastí okupovaných ruskou armádou, ktoré tvoria asi 15 percent ukrajinského územia, minulý týždeň. V štyroch okupovaných regiónoch – v samozvanej Doneckej a Luhanskej ľudovej republike (DĽR a LĽR) na východe a v častiach Chersonskej oblasti na juhu a Záporožskej oblasti na juhovýchode Ukrajiny sa konali najskôr od 23. – 27. septembra tzv. referendá o pripojení k Rusku.

Proruskí predstavitelia oblastí v utorok po sčítaní hlasov uviedli, že ich obyvatelia v „referende“ rozhodli o pripojení k Rusku. Následne o to oficiálne požiadali Moskvu. Zmluvy o pričlenení okupovaných regiónov Ukrajiny k Rusku potom v piatok počas ceremónie v Kremli podpísal ruský prezident Vladimir Putin.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rusko: Štátna duma ratifikovala zmluvy o pričlenení štyroch ukrajinských oblastí

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku