eReport.sk
Ešte sa opravujú
Odvolaný minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽANO). Zdroj: tasr

„Mobilizácia je len hoax.“ A zároveň cieľom zákona z dielne odvolaného ministra Naďa. Čo na to Viktorín?


Je aj návrh zákona hoax? „Na internete sa objavila správa o plánovanej vojenskej mobilizácii. Polícia aj rezort obrany upozorňuje, že ide o hoax. Falošná informácia, ktorá sa šíri, môže mať súvislosť s aktuálnou situáciou na Ukrajine,“ uviedol web RTVS dňa 9.1.2023. Poďme sa teda spoločne pozrieť na návrh zákona, ktorý do NR SR predložil pán Jaroslav Naď.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Ameriku si rozvracať nedáme!
  2. Z čoho splatia kampaň?
  3. Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO).
  4. Nie je vojnou USA s Ruskom

Je aj návrh zákona hoax?

„Dôvodom spracovania návrhu zákona je zvýšiť mobilizačnú pripravenosť záloh ozbrojených síl Slovenskej republiky ako základného zdroja doplňovania ozbrojených síl Slovenskej republiky vycvičenými vojakmi v aktívnych zálohách a rozšíriť okruh osôb, ktoré môžu byť zaradené do aktívnych záloh,“ stojí v stanovisku Úradu vlády SR z dňa 11.januára 2023.

„Nový proces zaradenia registrovaných občanov do aktívnych záloh bez predchádzajúceho vykonania dobrovoľnej vojenskej prípravy má za cieľ získať do aktívnych záloh mladých ľudí a doplniť aktívne zálohy z radov civilných špecialistov o chýbajúce odbornosti,“ uvádza sa v ňom ďalej.

Upokojovanie

„Začalo sa to ako dezinformácia, ktorá prerástla do paniky. Tisíce ľudí vypisujú vyhlásenia, že nechcú ísť do bojovej línie. Okresné úrady v týchto dňoch evidujú nápor žiadostí. Rezort obrany verejnosť upokojuje, že žiadna mobilizácia nehrozí. Zároveň opakuje, že odopretie mimoriadnej služby nie je nič nové,“ napísali redaktori Markízy na webe dňa 26.januára 2023.

Rezort obrany, na ktorom vládne nie minister v demisii, ale odvolaný, ktorý by mal mať obmedzené právomoci, teda predložil návrh zákona, ktorého „cieľom je zvýšiť mobilizačnú pripravenosť.“

Zároveň ale prostredníctvom niektorých médií, upokojuje, že tým predsa nemá nik na mysli mobilizáciu. „Iba hoaxeri a dezoláti, opice a háveď“ zrejme zase nič nepochopili..

Viktorín

K danému návrhu sa na sociálnej sieti vyjadril na sociálnej sieti i generál Jozef Viktorín.

„Čo si myslieť o ich návrhu, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 570/2005 Z. z. o brannej povinnosti? Predkladá ho Naď, čo už hovorí samé za seba.A viete čo je primárny cieľ zákona? Zvýšiť mobilizačnú pripravenosť záloh OS SR. Vojenské kapacity je potrebné budovať.

Avšak hlavne pre bezpečnosť občanov, nie ako rezervu pre nasadenie na iných územiach! Je zaujímavé, že MO SR malo na takýto zákon celé tri roky a zrazu ho predkladá v čase, keď je Naď iba ministrom bez právomoci a potom ako ho už riešili českí susedia. Zvláštne, takmer v rovnakom čase,“ okomentoval člen hnutia Republika Naďove zámery.

Ktorý si zjavne tiež nemyslí, že „zvýšenie mobilizačnej pripravenosti,“ je niečo iné ako „príprava na mobilizáciu.“ Nuž, tak ako na Slovensku nie je odvolaná vláda odvolanou a nie je zločin, ako zločin, ani tá mobilizácia nie je mobilizáciou. Zvykli sme si(?)

Zdroj: RTVS, ÚV SR, TV NOVINY, Fb J.V.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

„Mobilizácia je len hoax.“ A zároveň cieľom zákona z dielne odvolaného ministra Naďa. Čo na to Viktorín?

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: