eReport.sk
Nie je vojnou USA s Ruskom
Vpravo dočasne poverený minister obrany SR Jaroslav Naď a vľavo ukrajinský minister obrany Olexij Reznikov. Zdroj: tasr/mosr

VIDEO Dostal Naď Slovensko do problémov? „Vojna k nim príde, lebo sa zapojili,“ znie z Ruska!

Dostal Naď Slovensko do problémov? Na hlavnej ruskej spravodajskej televíznej stanici Rossija 1 zazneli slová, ktoré Slovákov rozhodne nepotešia. Jeden z diskutujúcich sa totižto otvorene vyhrážal Slovensku, že vojna si v konečnom dôsledku nájde aj naše územie. Takéto vyhrážky z prostredia krajiny, ku ktorej stále nemalá časť obyvateľstva v istom zmysle vzhliada, sú samozrejme totálne cez čiaru a neakceptovateľné. Otázne však je, že ako k takýmto postojom dopomohla často nepremyslená politika slovenského ministra obrany Jaroslava Naďa (OĽANO). Tú naviac mnohí zvyknú nazývať dokonca až „militantnou“.

Dostal Naď Slovensko do problémov?

„Slovensko sa zmenilo na prvotriednu, v ničom nezaostávajúcu opraváreň techniky, zaisťujúcu presun a tak ďalej, všetkého potrebného na Ukrajinu. Obnovili staré, opustené vojenské fabriky, mimochodom veľmi starostlivo a kreatívne. A to je kreatívna vojnová kampaň, ak nechcete veľa noviniek, stačí vybaviť sovietske drony svojim mozgom, t. j elektronikou a fungujú celkom dobre. A tak treba vnímať Poliakov a Slovákov, a možno nielen ich,“ hovorí pre tento moment neznámy diskutujúci v jednej zo spravodajských relácii.

Máme sa pripravovať na útok?

Rusko bolo niekoľko desaťročí Slovákmi považované za spriatelenú krajinu, s ktorou nás spája aj časť histórie. Útok na Ukrajinu bol však pre mnohých šokom, ktorý do určitej miery naštrbil vzťah Slovákov k východnej mocnosti. Takýmito výrokmi si Rusi taktiež príliš nepomáhajú.

„Logika vojny je taká, že nezávisle na tom, čo si tu povieme, vojna príde na ich územie. Či už to budú raketové útoky, sabotážne skupiny, alebo niečo iné,“ dodáva diskutujúci s tým, že podľa jeho názoru sme vyzbrojovaním Ukrajiny vytvorili jednotný priemyselno – vojenský komplex a de facto sa zapojili do vojny. „Je len otázkou času, kedy k nim príde horúca fáza,“ uzavrel.

Mal by sa Naď ukľudniť?

Na video, ktoré sa veľkou rýchlosťou šíri na slovenských kanáloch sociálnych sietí, upozornila politička Anna Belousovová. Tá si myslí, že by Slováci rozhodne mali mať oči na stopkách. Vládni politici, ktorí podľa mnohých až servílne plnia požiadavky politického západu, v prípade vojny podľa nej zmiznú.

„Myslíte si, že naši politici toto nevedia?! Podľa mňa až takí hlúpi nie sú. Vedia, len rozdiel medzi nimi a nami je v tom, že keď to začne, my tu budeme, ale oni nie,“ napísala k videu politička.

Zdroj: FB, FB A. B.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Dostal Naď Slovensko do problémov? „Vojna k nim príde, lebo sa zapojili,“ znie z Ruska!

Odoberať
Upozorniť na
24 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti