eReport.sk
Ostrá hádka Naďa s Gyimesim
Dočasne poverený minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO). Zdroj: tasr

Naď sa ostro pustil do SZPB kvôli Rusku: Zvážim, či budete dostávať pozvánku na oslavy SNP!

Je to proti demokracii! Ministerstvo obrany (MO) SR sa ohradilo voči účasti delegácie z Ruskej federácie na oslavách oslobodenia mesta Poltár. Pripomína, že Rusko ešte vlani zaradilo Slovensko na zoznam nepriateľských krajín a ide o agresora, ktorého bezprecedentným útokom sa Ukrajina bráni už vyše desiatich mesiacov. TASR o tom informovala hovorkyňa MO SR Martina Kovaľ Kakaščíková.

Mohlo by vás zaujímať

  1. vznik súdov je súčasťou súdnej mapy
  2. Quod licet Iovi non licet bovi
  3. Matovič nechce predčasné voľby

Je to proti demokracii!

„Toto konanie je v absolútnom rozpore s hodnotovým nastavením rezortu obrany, Slovenskej republiky a celým demokratickým svetom,“ skonštatovala hovorkyňa.

MO SR nebude posielať svojich zástupcov ani príslušníkov Ozbrojených síl SR na podujatia, na ktoré budú prizvaní zástupcovia Ruska, kde bude znieť sovietska či ruská hymna alebo bude vyvesená ruská vlajka.

SZPB

Na týchto podujatiach sa nebudú zúčastňovať zástupcovia rezortu bez ohľadu na organizátora, či už pôjde o akciu organizácie, mesta, alebo ako v prípade aktivity v Poltári, ktorej spoluorganizátorom bol Slovenský zväz protifašistických bojovníkov (SZPB).

Vyhrážky nevojaka Naďa

„Ak bude akákoľvek zložka SZPB pokračovať v spoluorganizovaní podujatí, na ktorých sa velebí štát, ktorý zabíja nevinných, budeme s nimi musieť ukončiť spoluprácu – všetky formy v rámci podpísanej dohody o spolupráci, a tiež budeme uvažovať, či je vhodné, aby sme predstaviteľom zväzu posielali čestné pozvánky na oslavy Slovenského národného povstania,“ avizoval dočasne poverený minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO).

Záverom

Jaroslav Naď by si mal možno naštudovať historické fakty. O oslobodení Poltára, i o SZPB. Ako dočasne poverený minister, ktorý bol v parlamente riadne odvolaný, by možno mal začať zvažovať svoje vyhlásenia.

O tom, koho bude kam pozývať. Predstavitelia Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov, majú z morálneho hľadiska, iste väčšie právo, zúčastňovať sa osláv SNP, ako odvolaný minister. Ktorého najväčším úspechom za rok 2022, bolo vyzbrojenie Ukrajiny.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Naď sa ostro pustil do SZPB kvôli Rusku: Zvážim, či budete dostávať pozvánku na oslavy SNP!

Odoberať
Upozorniť na
13 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti