eReport.sk
Advokát Moniky Jankovskej Peter Erdös so svojou klientkou. Foto: tasr

Jankovskej advokát Erdös pre eReport: Práca novinárov je dôležitá, verejný lynč je však zbytočný!

Okresný súd (OS) v Trnave odročil proces v kauze trenčianskeho baru Fatima, kde čelí obžalobe aj bývalá štátna tajomníčka Monika Jankovská, na 7. septembra. Dôvodom je nedodržanie lehoty na prípravu.

„Hlavné pojednávanie bolo odročené z dôvodu, že neboli splnené zákonné procesné podmienky na jeho vykonanie,“ priblížila pre TASR hovorkyňa Krajského súdu Trnava a okresných súdov v jeho obvode Jana Kondákorová. Ako ďalej uviedla, hlavné pojednávanie bolo okrem 7. septembra odročené aj na 13. októbra a 6. decembra 2022. 

Erdös: Verejný lynč je zbytočný

Obhajca Moniky Jankovskej advokát Peter Erdös po dnešnom ukončenom hlavnom pojednávaní poskytol redaktorke eReportu Mimi Šramovej rozhovor. Jeho klientka prišla na pojednávania v značne zlom zdravotnom stave.

MONIKA JANKOVSKÁ OPÚŠŤA PRIESTORY SÚDU

Zdroj: eReport

Advokát Moniky Jankovskej odpovedal na otázky týkajúce sa svojej klientky. Popísal aký jej jej zdravotný stav. Vyjadril sa i k námietkam, ktoré na súde podali. Vyjadril sa takisto k novinárom a médiám, ktorých enormný záujem nepôsobil na jeho klientku priaznivo.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Monika Jankovská po prepustení z trenčianskej nemocnice pre obvinených v máji 2021.

Prečo si myslí, že obžaloba je podaná v rozpore s trestným poriadkom a nikdy nemala byť podaná? Čo hovorí paragraf 120 ods.2 o tom, že ošetrujúci lekár vie posúdiť zdravotný stav? Je jeho klientka psychicky spôsobilá preštudovať vyšetrovací spis? Prečo bolo jeho klientke porušené právo na obhajobu? Prečo sa chce Monika Jankovská brániť pred súdom a tvrdí, že skutky nespáchala?

Odpovede na tieto a iné otázky sa dozviete vo videu

Zdroj: yt/eReport


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Jankovskej advokát Erdös pre eReport: Práca novinárov je dôležitá, verejný lynč je však zbytočný!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti