eReport.sk
Iránsky prezident Ebráhím Raísí
Iránsky prezident Ebráhím Raísí, Zdroj: tasr/ap

Iránsky prezident Raísí privítal útok na Izrael: Na odvetu nereagoval


Iránsky prezident Ebráhím Raísí v piatok privítal bezprecedentný odvetný útok Teheránu na Izrael spred takmer týždňa. Vo svojom prejave k stovkám ľudí v provincii Semnán však Raísí vôbec nespomenul explózie, ktoré v piatok hlásili z provincie Isfahán v strednej časti Iránu.

Prejav prezidenta

Ako pripomenula agentúra AFP, americké médiá s odvolaním sa na nemenovaných predstaviteľov označili tieto výbuchy za odvetné útoky Izraela voči Iránu, ktorý v noci na nedeľu podnikol na židovský štát masívny útok za pomoci dronov a riadených striel.

Na odvetu nereagoval

V súvislosti s piatkovými výbuchmi pripisovanými Izraelu už viacerí lídri vyzvali na deeskaláciu situácie v regióne. Najvyšší veliteľ iránskej armády Abdolrahím Músaví pripísal piatkové explózie v provincii Isfahán paľbe systémov protilietadlovej obrany na podozrivý objekt. Informoval, že nedošlo k žiadnym škodám, a dodal, že prebieha vyšetrovanie s cieľom posúdiť rozsah incidentu.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Hanba na sto rokov!
  2. Nemecká ministerka zahraničných vecí Annalena Baerbocková a pakistanský minister zahraničných vecí Bilavál Bhutto Zardárí .
  3. Teherán, Irán, vlajka
  4. Americkým vojnám Charta OSN neprekáža?
  5. Z prímeria by vraj profitoval Hamas
  6. Hunter Biden čelil vypočúvaniu
  7. Hrdinský príklad vodcovstva

Hovorca iránskej vesmírnej agentúry Hosejn Dalirján s odvolaním sa na typ bezpilotných lietadiel použitých pri piatkovom údajne izraelskom útoku uviedol, že došlo k „neúspešnému a ponižujúcemu pokusu“ o prelet kvadrokoptér, ktoré boli zostrelené. V príspevku na sieti X Dalirján poprel, že by Irán bol napadnutý zo zahraničia. „Doteraz nedošlo k žiadnym leteckým útokom spoza hraníc proti Isfahánu alebo iným častiam krajiny,“ ubezpečoval.

Irán v noci na nedeľu uskutočnil svoj vôbec prvý útok priamo na Izrael. Šlo o reakciu na letecký útok z 1. apríla, ktorý zrovnal so zemou iránsky konzulárny úrad v Damasku. O život prišli siedmi príslušníci Iránskych revolučných gárd vrátane dvoch generálov. Útok v Damasku sa pripisuje Izraelu.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Iránsky prezident Raísí privítal útok na Izrael: Na odvetu nereagoval

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE: