eReport.sk
Americkým vojnám Charta OSN neprekáža?
Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov Zdroj: tase/ap

Lavrov varuje Izrael: Rusko vám jasne oznámilo, že Irán si neželá eskaláciu!


Rusko dalo Izraelu jasne najavo, že Irán „nechce eskaláciu“ napätia v regióne Blízkeho východu. Uviedol to v piatok ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov v reakcii na nočné útoky v Iráne.

Lavrov varuje Izrael

Uskutočnili sa telefonické kontakty medzi vedením Ruska a Iránu; našimi zástupcami a Izraelčanmi. V týchto rozhovoroch sme Izraelčanom jasne povedali, že Irán si neželá eskaláciu,“ povedal Lavrov v rozhovore pre ruské rozhlasové stanice.

Rusko sa oboznamuje s podrobnosťami útoku

Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov v piatok povedal, že Rusko sa oboznamuje s podrobnosťami útoku. Podľa neho by bolo úder „predčasné komentovať“, kým nebude jasná jeho povaha, napísala americká televízia CNN.

„V každom prípade sa naďalej zasadzujeme za zdržanlivosť strán a odmietnutie krokov, ktoré by mohli vyvolať ďalšiu eskaláciu napätia v tomto zložitom regióne,“ dodal Peskov.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Minister práce Erik Tomáš, vpravo štátny tajomník Branislav Ondruš

Iránska protivzdušná obrana bola v noci na piatok v pohotovosti, keď vo vzdušnom priestore zaznamenala niekoľko menších podozrivých objektov. Viaceré americké médiá s odvolaním sa na predstaviteľov americkej vlády napísali, že išlo o izraelskú odvetu za víkendový dronový a raketový útok Iránu na Izrael. Iránske médiá v piatok tvrdenia o napadnutí krajiny zo zahraničia popreli.

Zdroj: tasr/afp

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Lavrov varuje Izrael: Rusko vám jasne oznámilo, že Irán si neželá eskaláciu!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: