eReport.sk
Nemecká ministerka zahraničných vecí Annalena Baerbocková a pakistanský minister zahraničných vecí Bilavál Bhutto Zardárí .
Nemecká ministerka zahraničných vecí Annalena Baerbocková a pakistanský minister zahraničných vecí Bilavál Bhutto Zardárí . Foto: tasr/ap

Nemecká ministerka volá po reakcii: Skupina G7 musí prijať opatrenia po iránskom útoku na Izrael!


Skupina G7 musí reagovať na útok Iránu na Izrael, vyhlásila vo štvrtok nemecká ministerka zahraničných vecí Annalena Baerbocková. Dodala, že o príslušných opatreniach diskutuje so svojimi rezortnými partnermi na stretnutí ministrov zahraničných vecí G7 v Taliansku.

Nemecká ministerka volá po reakcii G7

„O ďalších opatreniach diskutujeme aj tu na zasadnutí G7, pretože na tento bezprecedentný incident je samozrejme potrebné reagovať,“ uviedla Baerbocková. Upresnila však, že v regióne nesmie dôjsť k ďalšej eskalácii, ktorá by bola pre jeho obyvateľov osudná.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Prešľap, nevinná chybička, alebo zámer?
  2. afganistan
  3. Tretia svetová vojna

Úrok Iránu na Izrael

Vôbec prvý priamy raketový a dronový útok Iránu na Izrael sa odohral v noci na nedeľu. Bol reakciou na nálet na iránsky konzulát v sýrskej metropole Damask z 1. apríla, zodpovednosť za ktorý sa pripisuje Izraelu. Ten sa k nemu neprihlásil, ale ani ho nepoprel.

Zdroj: tasr/afp

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nemecká ministerka volá po reakcii: Skupina G7 musí prijať opatrenia po iránskom útoku na Izrael!

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne