tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Infektológ Peter Sabaka. Foto: FB/MZ SR

Infektológ Sabaka pred treťou vlnou: Liečiť budeme očkovaných aj neočkovaných. Má to však háčik!

Reči o diskriminácia nezaočkovaných pacientov zo strany lekárov úplne odmieta. Hoci je mladý lekár a infektológ Peter Sabaka veľkým propagátorom a jednou z tvári vakcinačnej kampane, vylučuje, že by počas tretej vlny neošetril nezaočkovaných. Hovorí sa, že sa toho nikto nemusí báť, no priznal, že je jedna vec, ktorá ho skutočne trápi.

Sabaka zdôrazňuje, že zdravotníci sa nechystajú nikoho diskriminovať. „Zdravotníci liečia. Liečia každého kto to potrebuje, mladého či starého, chorľavého i pred tým zdravého a liečia ho s takým nasadením ako by liečili svojho príbuzného. Lebo inak to zdravotníkovi nedá keď vidí trpiaceho,“ vykreslil podľa svojho videnia mentalitu doktorov v príspevku na sociálnej sieti Sabaka.

Každému sa dostane starostlivosť

Nič sa na tom podľa neho nezmení ani keď sa rozšíri delta variant na Slovensku čo sa očakáva najneskôr v septembri. „A keď udrie tretia vlna naplno, rovnako budú liečiť očkovaných aj neočkovaných. Nikto kto sa nedal očkovať, bez ohľadu na to aký mal dôvod, sa nemusí báť že by sme ho diskriminovali,“ ukludňuje infektológ.

Na detaily pôvodu nákazy ochorenia COVID-19 sa podľa neho žiadny lekár pacienta pýtať nebude. „Neriešime či mal niekto obavy z nežiadúcich účinkov, či dúfal že sa s vírusom nestretne, alebo veril že mu vírus neublíži lebo je zdravý ako repa a navyše športovec a dokonca ani to, ak niekto veril, že pandémia je len komplot farmafiriem. Každému sa dostane tá najlepšia starostlivosť akú sme schopní poskytnúť,“ vyhlásil presvedčivo lekár.

Háčik je v tom, že..

Dodal však, že to sa na to treba pozrieť ah z druhej strany. „A tu je ten háčik. Čo ale zdravotníka trápi je, keď pre svojho pacienta ťažko zháňa lôžko, voľný kyslík alebo ventilátor. Taktiež ho trápi, keď má byť pri viac pacientoch súčasne ale fyzicky sa to nedá a naklonovať sa nevie,“ skonštatoval s tým, že si uvedomuje, že zďaleka nedosiahneme potrebnú preočkovanosť.

Kedy príde delta variant naplno na Slovensko?

  1. Peter Sabaka
  2. covid, tretia vlna

„Preto sa zdravotník s veľkými obavami pozerá na počty zaočkovaných a deň čo deň tlačí hore očami počet podaných dávok vakcín. Pretože chce, aby sa každému dostala tá starostlivosť akú bude potrebovať,“ priblížil strasti doktorského stavu Sabaka.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Infektológ Sabaka pred treťou vlnou: Liečiť budeme očkovaných aj neočkovaných. Má to však háčik!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku