eReport.sk
Martin Smatana Foto: FB MS

Analytik Smatana si pomohol alegóriou: Delta variant prirovnal k vlkovi a ľudí k ošípaným!

Jeho profil na sociálnej sieti je aktívny a pravidelne naň pridáva príspevky, v ktorých približuje pozitívne účinky očkovania z celého sveta cez dostupné štatistiky. Analytik Martin Smatana však pochopil, že nie všetkých takáto forma osloví a tak tentoraz prišiel s niečím originálnym. Potrebu vakcinácie pripodobnil k rozprávke „O troch prasiatkach“, pričom každá ošípaná predstavuje ľudí, ktorí majú za sebou buď jednu, dve alebo žiadnu dávku.

Nie vždy na to treba ísť cez čísla, lebo nie každý má chuť sa nimi prelúskavať. Zato rozprávky má už od detstva v podstate každý rád. Na toto vsadil aj bývalý šéf analytikov ministerstva zdravotníctva počas prvej vlny a horlivý propagátor očkovania Martin Smatana. Vybral si preto na dokreslenie svojich argumentov rozprávku o vlkovi a troch prasiatkach.

Prasiatka pozná každý

„Grafy, tabuľky, či štatistiky nie sú pre každého. Rozprávku o troch prasiatkach ale určite pozná každý. Určite nemusím pripomínať, že prasiatka, ktoré si postavili domčeky zo slamy a dreva sa zabávali na ich bratovi, ktorý si postavil dom z tehál. O to rýchlejšie utekali k nemu keď im ich domčeky vlk sfúkol,“ začal svoj príbeh na sociálnej sieti Smatana.

Viac o téme:

  1. Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová

Ďalej už jasne vysvetlil kde touto story vlastne mieril. „Príbeh troch bravčových developerov sa dá prirovnať k súčasnej pandémií. Namiesto vlka si predstavte delta variantu vírusu. Namiesto slameného domčeka ľudí, ktorí sa nedali zaočkovať a odmietajú nosiť rúška či dodržiavať opatrenia,“ priblížil podrobnosti tejto pozoruhodnej alegórie analytik, ktorý bol sám kvôli covidu hospitalizovaný v nemocnici.

Zdroj: FB Vaxinátor

Ktoré prasiatko delta sfúkne?

A pokračoval ďalej v podobenstvách. „Drevený domček predstavuje ľudí s jednou dávkou vakcíny a tehlový domček prenesene zachytáva plne očkovaných ľudí. To koho a do akej miery delta varianta „sfúkne“, závisí od toho aký „domček“ si postavíme. Nezabúdajme, že vlka nakoniec prasiatka uvarili v kotlíku, ale len vďaka rozumnému prasiatku v tehlovom domčeku,“ zakončil svoj pandemicko-rozprávkový príbeh Smatana.

Status zakončil obligátnou výzvou na neodkladanie očkovanie. „Jedine spoločne to zvládneme. Pri delte variante síce pomáha prvá dávka, ale efektívne chránia až obe dávky,“ vyhlásil Smatana.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Analytik Smatana si pomohol alegóriou: Delta variant prirovnal k vlkovi a ľudí k ošípaným!

2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti