eReport.sk
Lietadlo spoločnosti Air India.
Ilustračné foto: shutterstock

Indické lietadlo núdzovo pristálo v Rusku

Lietadlo spoločnosti Air India na linke z Naí Dillí do San Francisca muselo po technických problémoch s motorom núdzovo pristáť v Rusku. V stredu to oznámili indické úrady, píše agentúra AP.

Lietadlo typu Boeing 777 s 216 cestujúcimi a 16 členmi posádky na palube v utorok bezpečne pristálo na letisku Magadan na ruskom Ďalekom východe, uviedli predstavitelia aerolínií.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Americké stíhačky v nedeľu vzlietli k malému lietadlu, ktoré narušilo vzdušný priestor nad hlavným mestom USA Washington
  2. Pri Dolnom Hričove spadlo malé lietadlo
  3. Čo sa to tam deje?

Stroj mal „technické problémy s jedným z motorov“. Lietadlo v súčasnosti podstupuje technické previerky a všetci pasažieri sú v bezpečí, uvádza sa vo vyhlásení.

Hovorca amerického ministerstva zahraničných vecí Vedant Patel vyhlásil, že na palube lietadla sa s najväčšou pravdepodobnosťou nachádzali aj občania Spojených štátov, nevedel však bezprostredne potvrdiť presný počet.

Dodal, že podľa jeho informácií pošle spoločnosť Air India do Ruska náhradné lietadlo, aby mohli pasažieri pokračovať vo svojej ceste do USA. „Situáciu monitorujeme,“ vyhlásil Patel.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Indické lietadlo núdzovo pristálo v Rusku

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php