eReport.sk
Americké stíhačky v nedeľu vzlietli k malému lietadlu, ktoré narušilo vzdušný priestor nad hlavným mestom USA Washington
Na snímke americký Kapitol vo Washingtone. Foto: TASR/AP

Divná situácia nad Washingtonom. Vzdušný priestor narušilo lietadlo, ktoré potom havarovalo

Americké stíhačky v nedeľu vzlietli k malému lietadlu, ktoré narušilo vzdušný priestor nad hlavným mestom USA Washington. Tento stroj neskôr havaroval v štáte Virginia. TASR správu prevzala z agentúry Reuters.

Americký Federálny letecký úrad (FAA) uviedol, že toto lietadlo havarovalo v hornatom teréne na juhozápade Virginie. Išlo o stroj typu Cessna Citation, ktoré môže prepravovať sedem až 12 pasažierov, píše Reuters.

Mohlo by vás zaujímať

  1. USA hlási ďalšiu pomoc Ukrajine
  2. Čína tvrdo varovala USA
  3. Nastal čas na mier?
  4. Poradca Bieleho domu pre národnú bezpečnosť Jake Sullivan.

Predstaviteľ amerických úradov uviedol, že havária Cessny nebola spôsobená stíhačkami.

Zdroj oboznámený so situáciou pre Reuters uviedol, že Cessna mala údajne zapnutého autopilota a nereagovala na pokusy úradov o nadviazanie spojenia.

Stíhačky spôsobili tzv. aerodynamický tresk – zvukový efekt, ktorý spôsobujú stíhacie lietadlá. Ten vyvolal znepokojenie medzi obyvateľmi v hlavnom meste a v okolí, píše Reuters.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Divná situácia nad Washingtonom. Vzdušný priestor narušilo lietadlo, ktoré potom havarovalo

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php