eReport.sk
Foto zdroj: unsplash

Letecká spoločnosť začne predávať letenky na lety elektrickým lietadlom. Je to ďalší krok k udržateľnému letectvu

Letecká spoločnosť Scandinavian Airlines (SAS) v stredu oznámila, že cestujúci si už čoskoro budú môcť zakúpiť letenky na prvé lety jej elektrického lietadla. SAS plánuje tieto lety prevádzkovať od roku 2028 zo Švédska, Nórska a Dánska. TASR správu prevzala z agentúry AP.

SAS uviedla, že na každom z troch letov bude k dispozícii 30 miest pre pasažierov. Pričom dátum a čas odchodu sa cestujúci dozvedia prostredníctvom e-mailu. Online rezervácia vstupeniek sa otvorí 2. júna. Aerolínie dodali, že cena za letenku bude rovnaká v menách všetkých troch škandinávskych krajín – 1946 švédskych, dánskych či nórskych korún. Táto suma je zároveň symbolická, keďže má pripomínať rok, v ktorom SAS začala s lietaním.

Krok k udržateľnému letectvu

,,Fakt, že našich pasažierov pozývame byť súčasťou ďalšieho míľnika budúcnosti leteckej prepravy, je prirodzeným pokračovaním priekopníckeho ducha a ďalším krokom k udržateľnému letectvu,“ vyhlásil riaditeľ SAS Anko van der Werff.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ja už som sa obetoval dosť
  2. klimatický zákon
  3. Stíhacie lietadlá F-16 poľského letectva
  4. Ingrid Brocková

Predbežná dohoda

Van der Werff tým odkazoval na fakt, že SAS začali v roku 1957 ako prvé lietať ponad severný pól. Čím výrazne skrátili čas letu na linke Kodaň – Tokio. Agentúra AP pripomína, že SAS vlani v septembri podpísali predbežnú dohodu so spoločnosťou Heart Aerospace o výrobe elektrických lietadiel, ktoré aerolínie plánujú prevádzkovať na regionálnych linkác

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Letecká spoločnosť začne predávať letenky na lety elektrickým lietadlom. Je to ďalší krok k udržateľnému letectvu

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php