eReport.sk
Horšie ako v stredoveku
Advokát Martin Ribár si toho v nezákonnej väzbe užil až-až. Jeho "vychádzková" miestnosť bola viac ako na zaplakanie. Zdroj: VV

Nezákonne väznený advokát Ribár šokuje: Takto vyzerá v 21. storočí väzobná cela na Slovensku!


Horšie ako v stredoveku. Kým opozícia a mimovládky rozprávajú o tom, ako vláda unesie právny štát a ohrozuje demokraciu, lebo plánuje zrušiť ÚŠP, nik z nich sa doteraz nevyjadril k mnohým rozhodnutiam o nezákonných väzbách. Ktoré majú vo väčšine prípadov na svedomí „elitní čurillovci“, práve s požehnaním ÚŠP a ŠTS. Nikoho z nich nezaujíma ani to, že hoci je človek vo výkone väzby pred zákonom nevinný, podmienky, ktoré v nej zažíva sú horšie, ako vo výkone trestu, kde už človek skončí potom, ako súd vydal právoplatné rozhodnutie o jeho odsúdení. Jednám z nezákonne väznených je aj advokát Martin Ribár. Ten na profile OZ Za právny štát zverejnil šokujúcu fotografiu. A k nej aj popis toho, ako „je väzba internát.“

Mohlo by vás zaujímať

  1. Má za cieľ ožobračovať ľudí?
  2. Nie je zaujatosť ako zaujatosť?
  3. Nie je zaujatosť ako zaujatosť?

Horšie ako v stredoveku

„Na priloženej fotografii je zachytená cela č. 134 v ústave na výkon väzby v Banskej Bystrici – PRESNE tá, v ktorej som strávil cca. 17 mesiacov z celkových 18,5 mesiacov výkonu mojej väzby.. NEZÁKONNEJ väzby..

V tejto cele, v priestore cca. 4×2 metre, s čistou „ubytovacou“ plochou 8,06m², som bol zatvorený 23 hodín denne, počas covidových opatrení dokonca 23,5 hodiny denne.. po odrátaní plochy sociálneho zariadenia a zariadenia cely (poschodová posteľ, 2 skrinky, stôl, 2 stoličky, polička) zostávali osobám umiestneným v takejto cele cca. 3 m² na „pohyb“..“ uviedol advokát na sociálnej sieti.

Slovenský právny štát..

„Prezrite si prosím POZORNE uvedenú fotografiu – a skúste si predstaviť, že v tomto priestore musíte byť VY OSOBNE – 23 hodín denne.. dlhé mesiace.. dlhé mesiace bez možnosti kontaktu so svojou rodinou,“ poznamenal Ribár.

Ktorý dodal, že jedinou pravidelnou „aktivitou,“ počas ktorej sa z tejto doslova kobky dostal, bola „vychádzka“ v trvaní 1 hod. denne, resp. počas „doby covidovej,“ trvala len pol hodinu.

„Okrem „vychádzky“ som sa mohol dostať z cely pri návšteve väzenského kňaza v priemere cca. 1x týždenne – vo väzenskej kaplnke (prerobená cela o rozmeroch cca 4m x 4m).“

Zdravotné následky

Ďalej poukázal na to, že pobyt v takejto „cele“ zanechá na človeku nielen psychické, ale i fyzické- zdravotné následky. Vďaka nedostatku denného svetla a pološera v miestnosti, „dnes bez okuliarov nevie čítať,“ pričom kým sa dostal do nezákonnej väzby. nikdy problémy so zrakom nemal.

Navyše pri poškodení zraku to u advokáta Ribára neskončilo. Viac si môžete prečítať aj v rozhovore, ktorý sme vám s ním priniesli v minulosti.

„Bývalá ministerka (ne)spravodlivosti Kolíková dokonca uviedla, že moje prepustenie je vlastne znakom toho, že systém funguje.“

Zrod kajúcnikov

V závere Ribár poznamenal, že „nie je divu,“ že v takýchto neľudských podmienkach, ktoré nemajú nič ani s právnym štátom, ani s dodržiavaním ľudských práv a medzinárodných štandardov, ktoré sme povinní plniť a dodržiavať, sa ľudia veľmi ľahko a rýchlo „zlomia.“

„Tvrdenia, že podmienky vo výkone väzby boli zneužívané ako nátlakový prostriedok na priznanie a spoluprácu s OČTK boli opakovane spochybňované. Nesporným faktom je, že práve vo väzbe sa „zrodila“ väčšina tzv. „KAJÚCNIKOV“ (spolupracujúcich osôb), jednoducho ich neznesiteľné podmienky vo väzbe ZLOMILI,“ skonštatoval.

Zdroj: FB ZA PRÁVNY ŠTÁT

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nezákonne väznený advokát Ribár šokuje: Takto vyzerá v 21. storočí väzobná cela na Slovensku!

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: