eReport.sk
Nie je zaujatosť ako zaujatosť?
Advokát Peter Kubina. Foto: tasr

Čurillovec, ktorému majú dobrí ľudia prispieť na život, doteraz zarábal ako minister! Kubinu mu platia odbory

Nedokázal si z toho našetriť? A ako je vôbec možné, že mu prislúchal astronomický plat? Bolo to za zásluhy? A v súlade s platmi bežných vyšetrovateľov NAKA? Poďme ale po poriadku. Keďže nový minister vnútra Šutaj Eštok sa rozhodol dodržiavať zákon, postavil „našich chlapcov“ mimo výkon služby. Čím im teda prislúcha zo zákona len časť platu. A tak sa ktosi rozhodol pre nich založiť zbierku na platforme Donio. Aby „hladom nepomreli.“ Žobrať za nich pomáha aj bývalý minister vnútra Mikulec. Minimálne v prípade jedného z „Apačov“ ide ale skôr o absolútny výsmech. Keďže jeho plat bol taký vysoký, že keď momentálne bude dostávať len časť, stále bude mať viac ako bežný obyčajný človek. Ktorý sa mu inak, mimochodom, skladá na plat..

Mohlo by vás zaujímať

  1. Michelko Roman
  2. Nie je zaujatosť ako zaujatosť?
  3. Odvolávanie Šutaja Eštoka bolo zbytočné

Nedokázal si z toho našetriť?

Informácie o plate „čurillovca“ Mašinu pritom na sociálnej sieti prepálil jeho oficiálny advokát Kubina. Ten zverejnil rozhodnutie súdu o tom, že sa musí vrátiť do práce. Zrejme v eufórii pán advokát pozabudol na to, že so širokou verejnosťou zdieľal i tak súkromný údaj akou je výška platu.

A tak sa široká verejnosť dozvedela, že pán vyšetrovateľ Mašin sa mal výsostne. Kým jeho ex šéf Hamran mal ako policajný prezident brať 4 500 eur mesačne, on mal dostávať 4 350 eur. Pritom bežný minister má plat cca. 4 600 eur.

Výplata obyčajného Slováka pritom často nedosahuje ani 1 200 eur v čistom. Práve tí však teraz boli oslovení, aby „čestným chlapcom“ pomohli prežiť.

Nedokázal si pán Mašina z takmer 5 000 eur šetriť? Alebo očakával, ako nám vysvetlil „capo de tutti“ Čurilla, že sa z funkcie nikdy nedostane? A ak by aj, tak len na chvíľu?

Potrebujú zbierku?

Advokátska kancelária, ktorú mal predtým Kubina s Lipšicom, asi nebude práve najlacnejšia. Ale čo len málokto vie, je fakt, že právne zastúpenie platia „našim chlapcom“ policajné odbory. Deje sa tak síce v súlade so zákonom, ale pri informácii, že ten je nastavený tak, že na to stačilo vyhlásenie „čurillovcov“ že sú nevinní, rozum zastáva.

Dobrou správou pre verejnosť je len to, že ak raz súd raz rozhodol o vine „Apačov,“ vtedy by museli všetky peniaze vrátiť. Nuž ale ešte existuje Donio a tak by v tom prípade možno pomohla ďalšia zbierka..

Zdroj: FB P.Kubina


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Čurillovec, ktorému majú dobrí ľudia prispieť na život, doteraz zarábal ako minister! Kubinu mu platia odbory

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre