eReport.sk
Protest ľudí vo VIedni proti sprísneniu pandemických opatrení v sobotu 20. novembra 2021. Rakúska v tom čase plánovala zaviesť plošný lockdown.
Protest ľudí vo VIedni proti sprísneniu pandemických opatrení v sobotu 20. novembra 2021. Rakúska vláda v tom čase plánovala zaviesť plošný lockdown. Foto: tasr/ap

Hlásenie z Rakúska ku covidu: Konečný termín je 30. jún 2023!

Hlásenie z Rakúska ku covidu. Viedeň oznámila, že u našich susedov prestanú 30. júna platiť posledné opatrenia prijaté proti šíreniu ochorenia COVID-19. V rámci postupného uvoľňovania sa už 30. apríla skončí povinnosť nosiť rúška v nemocniciach či opatrovateľských zariadeniach. Na časovom harmonograme ukončenia opatrení sa v stredu dohodla rakúska vláda, informuje agentúra APA.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Toxic by design?
  2. Quo vadis Slovensko?
  3. Prečo sú stále v obehu?
  4. Smerák Kéry o šampiónovi Djokovičovi

Ministerstvo zdravotníctva plánuje k 30. júnu zrušiť osobitné predpisy týkajúce sa nového koronavírusu SARS-CoV-2. Zrušené budú všetky krízové štáby a grémiá vytvorené na boj proti covidu. Skončia aj obmedzenia pre osoby s covidom, ktoré už síce v súčasnosti nemusia ísť do karantény, avšak musia povinne nosiť respirátory typu FFP2 vo vnútorných priestoroch i vonku v prípade, že sú v úzkom kontakte s inými ľuďmi.

Monitorovanie čističiek pokrýva polovicu obyvateľstva

Vláda poznamenala, že vývoji pandémie sa bude sledovať aj po zrušení opatrení. Zabezpečiť sa to má kombináciou vyhodnocovania vzoriek odpadových vôd zo 48 čističiek v celom Rakúsku a analýzou vzoriek testov PCR. Monitorovanie čističiek bolo podľa rezortu zdravotníctva rozšírené tak, že pokrýva viac ako polovicu obyvateľstva.

APA konštatuje, že na to, aby boli záležitosti týkajúce sa očkovania, testov a liekov proti covidu začlenené do bežných štruktúr zdravotníckeho systému, sú nutné rokovania medzi spolkovými krajinami a oblasťou sociálneho poistenia.

Testy na covid majú byť dostupné ako dosiaľ zdarma

Lieky proti covidu budú hradené zo sociálneho poistenia. Náklady na očkovanie by sa mali rozdeliť medzi vládu, jednotlivé spolkové krajiny a poisťovne. Cieľom je, aby lieky i vakcinácia zostali naďalej bezplatné. Testy na covid majú byť dostupné ako dosiaľ zdarma aj pre ľudí s príznakmi ochorenia.

Ministerstvo zdravotníctva pripravuje tiež nové znenie epidemického zákona, pričom jeho návrh chce poslať na posúdenie ešte v tomto funkčnom období. Ešte tento rok má vzniknúť „pandemický plán“, ktorý určí opatrenia pre rôzne fázy pandémie.

O pandémii covidu na Slovensku

Pripomíname, že aktuálne na Slovensku uzrelo svetlo sveta štúdia, ktorej výsledky naznačili, že predovšetkým vláda Igora Matoviča (OĽANO) počas pandémie covidu totálne zlyhala. Údaje, ktoré táto analýza priniesla už zaujali aj generálneho prokurátora Maroša Žilinku. Ten chce veci preveriť v trestnoprávnej rovine.

Na našej stránke si môžete prečítať aj rozhovory na tému koronavírusu a s tým spojeného očkovania so odborníkmi, ktorý dlhodobo upozorňovali na nemalé riziká pre občanov. O nebezpečenstvách v tejto súvislosti pre eReport hovoril Juraj Mesík aj uznávaný expert Ján Lakota.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Hlásenie z Rakúska ku covidu: Konečný termín je 30. jún 2023!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti