eReport.sk
Pápež František v Šaštíne. Foto: tasr

Historická cesta do Iraku a bol aj na Slovensku. Pápež “nosí v hlave” dve cesty, ktoré ešte neplánoval

Pápež František má v úmysle zavítať na budúci rok na návštevu Oceánie. Už na prvý decembrový víkend má naplánovanú návštevu Grécka a Cypru, informovala v piatok agentúra AFP.

Pápež to uviedol v rozhovore, ktorý v piatok zverejnila argentínska tlačová agentúra Telam. Hlava katolíckej cirkvi však nešpecifikovala, kam má v rámci Oceánie v pláne vycestovať.

Od zvolenia uskutočnil viac ako 30 oficiálnych ciest

Pápež, ktorý v decembri oslávi 85. narodeniny a v júli podstúpil operáciu hrubého čreva, minulý rok pre koronavírusovú pandémiu výrazne obmedzil program svojich zahraničných návštev, ale tento rok v marci absolvoval historickú cestu do Iraku a v septembri navštívil Slovensko.

Od svojho zvolenia na Petrov stolec v roku 2013 pápež uskutočnil viac ako 30 oficiálnych ciest.

V rozhovore pre Telam povedal, že “nosí v hlave” dve cesty, ktoré ešte neplánoval: do Konga a Maďarska, kde sa pritom v septembri krátko zastavil, aby v Budapešti predsedal omši na záver Medzinárodného eucharistického kongresu.

Svätý Otec by mal navštíviť aj Lesbos

Pápež tiež pripomenul, že ešte “dlhuje” návštevu na ostrove Papua-Nová Guinea a vo Východnom Timore, ktorá bola pôvodne naplánovaná na rok 2020, no musela byť odložená.

Predstavitelia Vatikánu v septembri informovali, že  plánovaná cesta do Grécka bude zahŕňať Františkovu návštevu utečencov na ostrove Lesbos, ktorý sa stal symbolom migračnej krízy v Európe. V roku 2016 pápež navštívil tamojší najväčší tábor pre migrantov v Európe, ktorý sa nachádza pri meste Moria a vlani ho zničil požiar. Lietadlom vtedy odtiaľ do Vatikánu zobral tri moslimské rodiny pôvodom zo Sýrie.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. arcibiskup a metropolita Ján Babjak

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Historická cesta do Iraku a bol aj na Slovensku. Pápež “nosí v hlave” dve cesty, ktoré ešte neplánoval

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport