eReport.sk
Ľudia čakajú na pápeža v Šaštíne. Foto: tasr

Nunciatúra ocenila ľudí, ktorí pripravovali návštevu Svätého Otca na Slovensku

Vyše 40 osôb si v stredu prevzalo ocenenie za svoju prácu a úsilie, ktoré prejavili počas príprav septembrovej návštevy pápeža Františka na Slovensku.  Predstaviteľov štátu a rozličných občianskych inštitúcií, ako aj predstaviteľov cirkvi ocenili mesiac po návšteve Svätého Otca na Slovensku v sídle Apoštolskej nunciatúry v Bratislave. Informuje o tom na svojom webe tlačová kancelária Konferencie biskupov Slovenska.

Ocenení si prevzali medaily z rúk Giacoma Giuda Ottonella, apoštolského nuncia, ktorý je na Slovensku najvyšším predstaviteľom Vatikánu. Vo svojom príhovore vyjadril uznanie za vysokú profesionalitu i nezvyčajnú obetavosť, ktoré prejavili tak samotní ocenení, ako aj inštitúcie, ktoré reprezentujú. Vyzdvihol ich každodennú prácu, “často skrytú a nedocenenú”, ktorá je podľa jeho slov “najlepším dôkazom záväzku voči blížnym i neznámym osobám”. 

Podľa nuncia je odovzdanie pápežských medailí dôležité ocenenie.  Laureátov ocenili v troch skupinách, a to pápežskou medailou k návšteve Svätého Otca na Slovensku a bronzovou a striebornou medailou roku pontifikátu pápeža Františka. Bratislavský arcibiskup a predseda Konferencie biskupov Slovenska Stanislav Zvolenský sa poďakoval všetkým osobne aj ich spolupracovníkom, ktorí sa vložili do prípravy a celého priebehu návštevy.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti