eReport.sk
arcibiskup a metropolita Ján Babjak
Arcibiskup a metropolita Ján Babjak. tkkbs.sk

Nakazení biskupi po návšteve pápeža? Hovorca archieparchie hovorí iba o jednom pozitívnom na covid!

Prešovský gréckokatolícky arcibiskup a metropolita Ján Babjak SJ mal v sobotu (18. 9.) pozitívny výsledok RT-PCR testu na ochorenie COVID-19. Ako pre TASR uviedol hovorca prešovskej archieparchie Michal Pavlišinovič, arcibiskup sa ihneď stiahol do domácej karantény, je zaočkovaný a má len mierne príznaky ochorenia.

“O ochorení sme upovedomili sekretariát Konferencie biskupov Slovenska (KBS) a následne boli informovaní aj všetci biskupi, ktorí mohli byt v kontakte s vladykom Jánom Babjakom SJ. Bolo im odporúčané preventívne podstúpiť testovanie na prítomnosť ochorenia COVID-19,” uviedol Pavlišinovič.

Zároveň prosí, aby ľudia boli pozorní na bežné prechladnutie, ktoré prichádza pri zmene počasia, pretože príznaky pri ochorení COVID-19 môžu byť podobné.

Zdroj: tkkbs.sk

Nezaradený parlamentný poslanec Tomáš Taraba má však zrejme informácie o viacerých biskupoch, u ktorých sa po návšteve Svätého otca mala potvrdiť nákaza covidom. Navyše tvrdí, že má ísť o zaočkovaných cirkevných funkcionárov. “Otázka na KBS: Je pravda, že traja zaočkovaní biskupi boli po návšteve pápeža pozitívne testovaní na covid?” – takto verejne sa politik z NR SR opýtal na sociálnej sieti.

Zdroj: fb/tomastaraba.sk

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Rozlúčka s pápežom Františkom pred jeho odletom do Vatikánu na bratislavskom letisku 15. septembra 2021.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport