eReport.sk
Herečka Zuzana Vačková vo svojej novej kuchyni.
Herečka Zuzana Vačková vo svojej novej kuchyni. Foto: ank

Herečka Zuzana Vačková v rozhovore: Moje útočisko je moja spálňa. Tam mi nikto nechodí


Zuzana Vačková je nielen obľúbenou herečkou, pedagogičkou, ale aj skvelou kuchárkou. Práve jej nová kuchyňa sa stala jej novodobým rajom, v ktorom pripravuje zdravé a chutné jedlá. V našom rozhovore vysvetľuje aj to, prečo je pre ňu dôležité aj to, akú kuchynskú linku má, ako skúsená kuchárka a cukrárka, k dispozícii.

Mohlo by vás zaujímať:

 • Ako sa vám páči vaša nová kuchyňa?

Mne sa páčila už vo fáze návrhu, ale musím sa priznať, že tým, že sme dispozične menili kuchyňu v jej základe, je to pre mňa stále nové. Napríklad šporák mám na úplne inom mieste. Čo sa týka estetiky a pohodlia pri varení, je to úžasné. Zrazu mám kuchyňu usporiadanú aj logicky, nemusím pri varení behať z jedného konca na druhý, čo som si dovtedy neuvedomovala. Začínam zisťovať, že pri varení sa nemusíte nadrieť a že všetko môžte mať po ruke.

 • Prečo ste chceli zmenu?

Chcela som do môjho domova priniesť viac svetla. Predtým som  mala kuchyňu v kombinácii tmavej hnedej a béžovej a mala som pocit, že tá tmavá hnedá začína na mňa trochu padať. A tak sme vymenili farby, materiály a dispozičné riešenia. S predošlou kuchyňou som síce bola spokojná, ale občas mi vytiekla voda na linku a začalo mi tam niečo pučať. Prestali mi tiež dobre fungovať pánty horných skriniek a aby mi to držalo otvorené, musela som ich podopierať najprv lyžičkou a potom vareškou.

FOTO Nová kuchyňa herečky Zuzany Vačkovej

GALÉRIA – Foto: oresi/ank

Potrebovala som tie pánty vymeniť. Začala som prezerať internetové stránky kuchynských štúdií, a to bol zlom. Hovorila som si, že čo keby som nevymenila len pánty, ale aj tmavú zástenu a pracovnú dosku. Potom som si uvedomila, že to bude asi drahšie, ako vymeniť celú linku. A tak som začala chodiť po štúdiách a už to bolo.

 • Kedy prišlo rozhodnutie, že idete do toho?

To, že vymením linku, som sa rozhodla pred letom. Kuchyňa je srdcom mojej domácnosti a ja som presvedčená, že ak je žena v domocnosti šťastná, aj rodina dokáže fungovať zdravšie a lepšie. A ak mňa má urobiť šťastnou to, že ráno, na obed a večer chodím do kuchyne s radosťou, tak prečo nie? Vedela som, že to bude náročné rozhodnutie, lebo je to radikálny rez. Nie je to ako keď meníte skriňu. Bolo mi jasné, že demontovať kuchynskú linku, odstaviť vodu plyn, zmeniť elektrinu a prebúrať celú kuchyňu, nebude len tak. Ja v kuchyni natáčam aj videá o varení na Youtube  a povedala som si, že doterajší pohľad do steny chcem zmeniť na otvorený. Sporák som teda prehodila z filmárskeho dôvodu. A to som netušila, ako to rodinu pritiahne do kuchyne. Pri sporáku mám totiž lavičku a keď začnem variť, moja dcéra príde, sadne si tam a kecáme. Je to veľmi fajn.

 • Ako dlho trvalo, kým ste boli bez funkčnej kuchyne?

Firma, ktorú som si vybrala, aby demontovala starú linku, prehodila plyn, urobila dieru do steny pre digestor, prehodila elektrinu a vymaľovala mi všetko nanovo, tak chcela na to 14 dní. Zdalo sa mi to priveľa, ale povedala som si, že vedia čo robia. Bolo to náročné, variť v detskej izbe bola výzva. Urobili sme si tam poľnú kuchyňu z malej rúry na pečenie a toasterov. Väčšie jedlá som si chodila variť k susedom, ale väčšinu sme zvládli tam. V kúpeľni sme si spravili dres na umývanie a v sprchovacom kúte miesto na odkvapkávanie. Bolo to pre nás dobrodružstvo. Následne mi priviezli novú kuchyňu v krabiciach a o týždeň bola odovzdaná aj s namontovanými spotrebičmi. Celé to teda trvalo 21 dní.

 • Čo u vás pri výbere kuchyne zavážilo najviac?

Pri prvom stretnutí v Oresi mi položili pár otázok typu, ako si novú kuchyňu predstavujem a aká by mala byť. Povedala som, že slnečná a veselá, príjemná a pohodlná. Konkrétnu predstavu som ale nemala. Tu by som chcela oceniť prítomnosť človeka, ktorý pracuje s  materiálmi, vie si predstaviť, čo ako vyzerá a čo s čím ladí a nedovolil mi odbočiť z mojej cesty. Toto vedenie je pre mňa najväčšou devízou.

 • Ako to prebiehalo?

Využila som službu Peter Meter, teda prišla návrhárka ku mne domov. Poprosila ma o kávu, aby videla, ako sa po kuchyni pohybujem a videla, kde mám hrnčeky, že po lyžičku musím na druhý koniec a varnú kanvicu mám úplne inde. Odsledovala si to, pozrela, čo mám v šuplíkoch a podľa toho navrhovala. Potom som v samotnom štúdiu využila službu Touch Reality, čo bolo výborné kvôli farebným kombináciám. Nebola som totiž rozhodnutá, akej farby chcem pracovnú dosku. Využitie virtuálnej reality bolo perfektné.

 • Ako teda charakterizujete svoju novú kuchyňu?

Je otvorená, priateľská, pohodlná, svetlá, slnečná a veselá.

 • Máte tam obľúbené miesto?

Je to tá lavička, ktorá oddeľuje jedálenskú a kuchynskú časť. Tam si ľudia sadajú. Predtým som tam mala barový pult, ktorý bol veľmi pekný a nikdy tam nikto nesedel.

 • Je v kuchyni niečo, čo ste ocenili až dodatočne?

Čo ma milo prekvapilo a čo dodatočne oceňujem, je množstvo smetných košov, ktoré mám. Prvý krát v živote mám smetný kôš na komunálny odpad pod kuchynským drezom. A zabudovaný kompostér je úžasný.

 • Aké jedlá najradšej pripravujete?

Jednoduché, zeleninové, farebné a voňavé.

 • Ale aj rada pečiete.

Jasné, milujem piecť čokoľvek. Ale stále u mňa vyhrávajú úplne jednoduché jedlá.

 • Je ešte niečo, čo robíte rada v kuchyni okrem varenia?

Veľa tam natáčam. Keď prišla korona a zostali sme zavretí doma, vybudovala som si veľmi intenzívny vzťah s mojimi sledovateľmi na sociálnej sieti TikTok aj na Youtube. Natáčať recepty je pre mňa radosťou a zábavou. Som prekvapená, že aj tie najjednoduchšie veci, pri ktorých mám pocit, že by som sa o ne ani nemala deliť, fungujú. Moje video s omeletou patrí k mojim najúspešnejším.

 • Kde máte v byte útočisko?

Moje útočisko je moja spálňa, kde mám krásne obrazy, knižky a pokoj. Tam mi nikto nechodí.

Zdroj: PR článok

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Herečka Zuzana Vačková v rozhovore: Moje útočisko je moja spálňa. Tam mi nikto nechodí

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: