eReport.sk
Na kombosnímke zľava Eduard Heger a Sanna Marinová.
Na kombosnímke zľava Eduard Heger a Sanna Marinová. Foto: tasr

Hejt či oprávnená kritika? Heger vyvolal búrlivú diskusiu. Podporil vstup Fínska do NATO

Premiér Eduard Heger (OĽANO) vyjadril podporu vstupu Fínska do Severoatlantickej aliancie (NATO). Urobil tak na sociálnej sieti. Okamžite prišli reakcie od ľudí. Mnohí občania premiéra ostro kritizovali.

Tento vstup podľa neho posilní nielen bezpečnosť Fínska, ale aj celej demokratickej Európy. „Len silná Severoatlantická aliancia dokáže udržiavať ruský imperializmus v bezpečnej vzdialenosti od slobodného demokratického sveta,“ uviedol predseda vlády.

„Ruský prezident Vladimír Putin dokázal niečo, čo po dlhé roky vyzeralo veľmi nepravdepodobné. Je tým fakt, že fínska spoločnosť spojí svoju bezpečnosť s NATO,“ skonštatoval premiér. „Tomu sa hovorí politika nezamýšľaných dôsledkov. Putin je v nej majstrom,“ poznamenal.

Zdroj: fb/premier.sr

Podľa reakcií, ktoré začali rásť pod statusom Hegera prakticky okamžite po jeho zverejnení, ako huby po daždi, je viac než isté, že vyjadrenie podpory Fínsku zo strany predsedu slovenskej vlády, nie je po vôli unisono všetkým občanom. Viacerí totiž Hegera tvrdo kritizovali.

Úplne je vidno tú radosť v jej očiach a v mimike. Neviem, či je to vstupom do NATO alebo kvôli Edovi.

„Edko včera Ti zastavil Zelenskyj jednu tretinu plynu s tým čo robíš ? Slovákov nezaujíma Finsko teraz – ale čo budú jesť, začo budú jesť a kde budú robiť, ročne nás stojí tranzit plynu 100 mil,“ odkázala premiérovi Jarmila.

Používateľ Pavel si takisto nekládol servítku pred ústa: „Tí istí, čo nám 2 roky nedovolili vychádzať z domovov, navštíviť najbližších príbuzných, nútili ľudí nosiť respirátory, šparchlovať nosy, kovidočkovať experimentálnymi vakcínami teraz kričia sloboda a sláva Ukrajine!“

Medzi tými, ktorí Hegera takpovediac hejtovali, sa našli aj takí, ktorí Fínsko rovnako ako Hegerova vláda v rozhodnutí vstúpiť do NATO podporujú: „Vítam toto rozhodnutie tejto krajiny,“ stručne odkázala Jana.

Je legitímne sa pýtať, či niektoré kritické komentáre ľudí na adresu premiéra sú naozaj hejtmi, alebo ide skôr o kritiku, ktorú si zaslúži. To si však zrejme každý občan vyhodnotí sám.

Jeden z komentátorov zaznel aj na adresu fínskej premiérky, ktorej spoločnú fotku s Hegerom status zahŕňa. „Úplne je vidno tú radosť v jej očiach a v mimike. Neviem, či je to vstupom do NATO alebo kvôli Edovi,“ napísal svoj názor ďalší komentujúci.

Je legitímne sa pýtať, či niektoré kritické komentáre ľudí na adresu premiéra sú naozaj hejtmi, alebo ide skôr o kritiku, ktorú si zaslúži. To si však zrejme každý občan vyhodnotí sám. Pripomíname, že redakcia Ereportu sa nemusí stotožňovať so všetkými zverejnenými názormi, našou primárnou úlohou je širokú verejnosť predovšetkým informovať.

Zdroj: fb/premier.sr

Fínsky prezident Sauli Niinistö a premiérka Sanna Marinová v spoločnom vyhlásení vo štvrtok oficiálne oznámili, že podporujú vstup svojej krajiny do NATO. To znamená, že Fínsko prakticky s určitosťou požiada o vstup do NATO, i keď si to bude vyžadovať ešte niektoré konkrétne kroky.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ján Drgonec
  2. Vladimír Putin.
  3. Minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nominant SaS).
  4. plynové potrubie plyn spustenie ilustračka
  5. Tomáš Taraba,
  6. Ruský prezident Vladimir Putin počas prejavu na vojenskej prehliadke pri príležitosti 77. výročia víťazstva nad nacistickým Nemeckom v druhej svetovej vojne na Červenom námestí v Moskve v pondelok 9. mája 2022.
  7. Fínsky prezident Sauli Niinistö.
  8. Sprava predseda vlády SR Eduard Heger a prezident Poľskej republiky Andrzej Duda počas prijatia v priestoroch historickej budovy Úradu vlády SR 11. mája 2022 v Bratislave.
  9. Minister hospodárstva SR Richard Sulík (SaS) počas 79. rokovania vlády SR 11. mája 2022 v Bratislave.
  10. Na ilustračnej snímke plynový sporák v domácnosti.

Zdroj: tasr/ereport


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Hejt či oprávnená kritika? Heger vyvolal búrlivú diskusiu. Podporil vstup Fínska do NATO

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti