eReport.sk
Sprava predseda vlády SR Eduard Heger a prezident Poľskej republiky Andrzej Duda počas prijatia v priestoroch historickej budovy Úradu vlády SR 11. mája 2022 v Bratislave.
Premiér Eduard Heger a poľský prezident Andrzej Duda. Foto: tasr

VIDEO Premiér sa stretol s Dudom. Heger o ruskom plyne: Odpojenie je nevyhnutné, aby sme boli slobodní!

Slovenský premiér Eduard Heger (OĽANO) a poľský prezident Andrzej Duda sa na stredajšom stretnutí zhodli na tom, že podporujú jednotný prístup Európskej únie voči ruskej invázii na Ukrajine, ale aj sankcie voči Rusku.

„S Poľskom máme rovnaké postoje, pokiaľ ide podporu Ukrajiny po všetkých stránkach vrátane jej členstva v Európskej únii,“ vyhlásil predseda slovenskej vlády. TASR o tom informoval tlačový a informačný odbor Úradu vlády (ÚV) SR.

Sprava predseda vlády SR Eduard Heger a prezident Poľskej republiky Andrzej Duda počas prijatia v priestoroch historickej budovy Úradu vlády SR 11. mája 2022 v Bratislave. – Foto: tasr

Na stretnutí spoločne hovorili o prehlbovaní vzájomnej spolupráce, situácii na Ukrajine a možnostiach ďalšej pomoci, ale aj možnostiach diverzifikácie dodávok energetických surovín.

Obaja predstavitelia spomenuli zastavenie dodávok plynu do Poľska a Bulharska, čo podľa Hegera podčiarkuje potrebu hľadania alternatívnych plánov na dovoz ropy a plynu. „Odpojenie je nevyhnutné, aby sme boli slobodní a aby sme neboli vydierateľní,“ povedal. Poľsko je podľa ÚV SR v tejto situácii pripravené pomôcť.

VIDEO Heger pred novinármi vysvetľuje, ako to myslí s odpájaním sa SR od ruského plynu

Heger v tejto súvislosti zdôraznil, že pre Slovensko je mimoriadne dôležité čo najrýchlejšie spustenie prevádzky plynového interkonektora Veľké Kapušany – Strachonica, ktorý umožní prístup aj k dodávkam skvapalneného zemného plynu LNG z Poľska.

Poľský prezident sa v rámci návštevy SR v stredu stretol aj so slovenskou prezidentkou Zuzanou Čaputovou, stretnúť sa tiež mal s predsedom parlamentu Borisom Kollárom (Sme rodina).

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Nemecký minister hospodárstva Robert Habeck gestikuluje počas tlačovej konferencie v Berlíne 27. apríla 2022.
  2. plynovod Vojany Užhorod
  3. Anna Belousovová
  4. Zľava poľský prezident Andrzej Duda a ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
  5. Robert Fico počas tlačovky Smeru-SD.
  6. Na kombosnímke zľava Eduard Heger a Sanna Marinová.
  7. Richard Sulík

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Premiér sa stretol s Dudom. Heger o ruskom plyne: Odpojenie je nevyhnutné, aby sme boli slobodní!

Odoberať
Upozorniť na
12 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti