eReport.sk
Tomáš Taraba,
Tomáš Taraba, foto: tasr

Podľa Tarabu Zelenskyj klamal: Vypovedá to nie len o ňom, ale aj o tom za čo má Čaputovú s Hegerom!

Utorkové vystúpenie ukrajinského prezidenta Zelenského v parlamente a následné večerné dianie v podobe zastavenie podstatnej časti dodávok plynu na Slovensko zo strany Ukrajinu šokovalo nie len opozičných, ale aj koaličných fanúšikov a voličov. Opozícia hovorí o Zelenského klamstvách, odinakadiaľ zaznievajú napríklad aj slová o patričnom sklamaní.

Pracuje sa dokonca aj s variantom, že Zelenskyj v čase prejavu nevedel o plánovanom vážnom a rezolútnom kroku. To je však pri pohľade na ukrajinský politický systém veľmi málo pravdepodobné a je teda možné, že Zelenskyj počas svojho prejavu túto podstatnú informáciu mohol zatajiť, čo by mohlo zasadiť vážnu medzeru v dôvere medzi ukrajinským prezidentom a slovenskými politikmi. Zelenskyj si ešte v utorok od vládnych politikov vyslúžil potlesk a „standing ovation“, no opoziční politici mu následný krok Ukrajiny, objektívne ohrozujúci slovenskú energetickú bezpečnosť, rozhodne nevedia odpustiť.

Ostrá reakcia Smeru a Tarabu

Do vážnej kritiky ukrajinského prezidenta sa včera pustil už líder Smeru-SD Robert Fico, ktorý v priebehu necelých dvoch dní Zelenského niekoľkokrát nazval klamárom a komediantom. Líder Hlasu-SD Peter Pellegrini sa po Zelenského prejave prezentoval skôr zmierlivým postojom, no krok Ukrajiny ho taktiež nenechal chladným.

Foto: Fb/tomastaraba

No a dnes sa jasným vyjadrením prezentoval aj nezaradený opozičný politik Tomáš Taraba (ŽIVOT-NS). Ten poukázal hlavne na komplikácie a náklady, ktoré unilaterálny krok pre Slovensko znamená. „To, že Zelensky v prejave v slovenskom parlamente nepovedal, že o pár hodín obmedzí Ukrajina dodávky plynu na Slovensko o 30%, čo nás stojí na tranzitných poplatkoch ročne 100 miliónov, vypovedá nielen o tomto pánovi všetko, ale aj o tom za čo má Čaputovú s Hegerom,“ vyjadril sa Taraba na sociálnej sieti.

Bude vás zaujímať:

  1. Poslanci NR SR tlieskajú počas virtuálneho príhovoru ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského.
  2. Na kombosnímke zľava Eduard Heger a Sanna Marinová.
  3. Britský premiér Boris Johnson.
  4. Ruský prezident Vladimir Putin počas prejavu na vojenskej prehliadke pri príležitosti 77. výročia víťazstva nad nacistickým Nemeckom v druhej svetovej vojne na Červenom námestí v Moskve v pondelok 9. mája 2022.
  5. plynové potrubie plyn spustenie ilustračka
  6. Na ilustračnej snímke plynový sporák v domácnosti.
  7. ropné produkty tankovanie

Ďalší vývoj, pokiaľ ide o dodávky plynu na Slovensko, je zatiaľ veľmi nejasný. Jasným stanoviskom sa neprezentovalo ani Ministerstvo hospodárstva SR, na čele s ministrom Richardom Sulíkom (SaS). Ten sa počas posledných dní venuje návšteve celebritného nemeckého páru Geissenovcov na Slovensku a je teda aj naďalej otázne, kedy sa ministerstvo k problematike energetickej bezpečnosti v skutočnosti dostane.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Podľa Tarabu Zelenskyj klamal: Vypovedá to nie len o ňom, ale aj o tom za čo má Čaputovú s Hegerom!

Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti