eReport.sk
Minister hospodárstva SR Richard Sulík (SaS) počas 79. rokovania vlády SR 11. mája 2022 v Bratislave.
Minister hospodárstva SR Richard Sulík (SaS) počas 79. rokovania vlády SR 11. mája 2022 v Bratislave. Foto: tasr

VIDEO Sulík koalíciu odkázal na hlasy od Pellegriniho! Heger: Nie je pravda, že sa nám tu rozpadá vláda

Balík pomoci rodinám koalícia nepredložila na stredajšie rokovanie vlády, pretože SaS oznámila, že vetuje zdroje príjmov. Na brífingu to uviedol minister financií a líder OĽANO Igor Matovič. O návrhu chcú rokovať ešte najbližší týždeň. Na vypätú situácii v koalíciu reagoval aj premiér Eduard Heger (OĽANO).

Zvlášť ma to mrzí preto, lebo pán Sulík vodí celebritných multimilionárov z Nemecka po celom Slovensku.

Veronika Remišová.

Matovič vyzval zástupcov SaS, aby prišli rokovať na pôdu rezortu financií. Stranu Richarda Sulíka označil za advokátov zbohatlíkov, oligarchov a bohatých firiem. Matovič dodal, že koalícia stráca zmysel, ak by Sulík zablokoval pomoc rodinám.

VIDEO Matovič: SaS hodilo rodiny s deťmi cez palubu

Premiér Heger pripomenul, že prioritou je pomoc ľuďom. „Z tohto miesta chcem povedať, že pracujeme intenzívne na tom, aby sme na palubu dostali stranu SaS. Rokovania sú síce náročné, ale vyvíjajú sa dobrým, smerom. Chcem vyvrátiť akékoľvek reči o tom, že sa nám tu rozpadá vláda,“ vysvetľoval pred novinármi dnes Heger.

VIDEO Premiér: Pracujeme na tom, aby sme na palubu protiinflačnej pomoci dostali SaS

Vicepremiérka Veronika Remišová (Za ľudí) ešte pred dnešným rokovaním kabinetu sa takisto nevyjadrovala o liberáloch práve najpozitívnejšie.

Remišová Sulíkovio pripomenula aj Geissenovcov

„Ak si strana SaS myslí, že urobí zle koaličným partnerom, nám alebo OĽANO, tak to nie je pravda. Urobí zle ľuďom, ktorí na pomoc čakajú týždne. Zvlášť ma to mrzí preto, lebo pán Sulík vodí celebritných multimilionárov z Nemecka po celom Slovensku. Keby sa porozprával s normálnymi ľuďmi, ako oni žijú, tak by zistil, že nemajú z čoho zaplatiť účty, nemajú na základné životné potreby. A táto pomoc v čase krízy je mimoriadne dôležitá,“ povedala Remišová.

Sulík návrh považuje za zlý a nespravodlivý

Koaličná SaS nesúhlasí s navrhovaným daňovým bonusom na deti, no nebude ho vetovať. Oznámil to po stredajšom rokovaní vlády minister hospodárstva a predseda SaS Richard Sulík. Návrh považuje za zlý a nespravodlivý, liberálom sa nepáči ani to, že financovaný má byť krátením rozpočtu samospráv. Sulík potvrdil, že v parlamente za tento návrh liberáli hlasovať nebudú.

„Na vláde to prejde a ak si to v parlamente chcú presadiť  napríklad s hlasmi Hlasu (stran Petra Pellegriniho – pozn. red.), keď im to stojí za to… My za to ruku dvihnúť nebudeme,“ uviedol Sulík. Nastavenie bonusu je podľa neho  nešťastné, spôsobom „chudobným zoberie, bohatým dá“.

VIDEO Sulík odkázal partnerom: V NR SR si to môžu schváliť napríklad s hlasmi Hlasu

Kritizuje aj krytie daňového bonusu peniazmi, ktoré mali dostať samosprávy. „Veľa si toho vytrpeli, museli znášať výrazne vyššie náklady v súvislosti s pandémiou, pomocou pre utečencov z Ukrajiny a teraz aj so zvýšením energií,“ upozornil. „Niektoré obce môže nové opatrenie doviesť až k platobnej neschopnosti,“ zdôraznil Sulík.

V prípade zvyšných opatrení, prídavkov na deti a poukážok na voľnočasové aktivity, Sulík upozornil, že SaS nie je proti samotným výdavkom, ale proti tomu, že sa majú v dôsledku nich zvyšovať existujúce dane a zavádzať nové. „Preto to budeme aj vetovať,“ uviedol. Pripúšťa diskusiu v prípade prijatia ústavného zákona o daňovej brzde a v prípade, že sa výnos zo zvýšených a nových daní použije na zníženie inej dane.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na kombosnímke zľava Eduard Heger a Sanna Marinová.
  2. Poslanec Peter Pčolinský a jeho stranícky šéf Boris Kollár (obaja Sme rodina).
  3. Richard Sulík
  4. Richard Sulík vysvetľoval novinárom, prečo trávil víkend s Geissenovcami.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Sulík koalíciu odkázal na hlasy od Pellegriniho! Heger: Nie je pravda, že sa nám tu rozpadá vláda

Odoberať
Upozorniť na
12 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti