eReport.sk
Uzavrel kartelovú dohodu?
Eduard Heger a Samuel Vlčan počas brífingu po návšteve pekárenskej a mlynárskej výrobňe Penam v Nitre 13. apríla 2022. Foto: tasr

Heger v regiónoch: Musíme si pripomínať hrdinov našich dejín, na nich stojí hrdosť národa

Je veľmi dôležité pripomínať si hrdinov našich dejín, pretože práve na nich stojí hrdosť nášho národa. Po pietnej spomienke pri príležitosti 80. výročia operácie Antrophoid pri pamätníku Jozefa Gabčíka v Poluvsí v Žilinskom okrese to povedal premiér Eduard Heger (OĽANO).

Pietna spomienka

„Jozef Gabčík spolu s Jánom Kubišom preukázali veľkú odvahu a službu vlasti. Preukázali vieru v to, že vtedajšie Československo môže byť opäť slobodnou krajinou. Ríšsky protektor Reinhard Heydrich patril k tvorcom myšlienky konečného riešenia židovskej otázky a bol spoluorganizátor holokaustu. V dnešných dňoch tento odkaz rezonuje o to silnejšie,“ povedal pre TASR premiér.

Ako dodal, odvaha československých vojakov, ktorí sa podieľali na atentáte na ríšskeho protektora, je veľkým odkazom aj pre dnešnú dobu.

„Demokracia a sloboda nie sú samozrejmosť. Postavili sa zlu v boji za slobodu. A práve tým by sme sa mali inšpirovať,“ uzavrel predseda vlády.

Po pietnom akte, na ktorom sa zúčastnili zástupcovia parlamentu, Ozbrojených síl SR, štátnej správy, samospráv i zástupca britskej ambasády na Slovensku, odhalil premiér novú pamätnú tabuľu na dome v Poluvsí, v ktorom žil a vyrastal Jozef Gabčík.

Bude vás zaujímať:

  1. Na ilustračnej snímke vpravo známa postava z filmového plátna, Mr. Bean zhotovený zo stavebnice lego.
  2. Men playing amateur friendly football match
  3. 999 žien zo Slovenska. Na ilustračne snímke nápis nad bránou koncentračného tábora Osvienčim.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Heger v regiónoch: Musíme si pripomínať hrdinov našich dejín, na nich stojí hrdosť národa

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php