eReport.sk
Juraj Krúpa (OĽaNO). Foto: tasr

Krúpa kritizuje The New York Times: Každý môže napísať hlúposti!

Poslanec koaličného hnutia OĽANO a predseda Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre obranu a bezpečnosť Juraj Krúpa ostro reagoval na dnešnú otázku moderátora v diskusnej relácii O 5 minút 12 k dohode s USA. O tej písal aj známy magazín The New York Times. Moderátor dal poslancovi do povedomia ich článok.

USA zvažujú podporiť povstanie, ak Rusko podnikne inváziu na Ukrajinu,“ uviedla v The New York Times novinárka Helene Cooper, ktorá pokrýva dianie okolo Pentagónu. Ako informoval Denník N, článok opisuje možnosti, čo by administratíva Joe Bidena mohla robiť, pokiaľ by došlo k ruskému útoku na Ukrajinu. 

Krúpa reagoval

Článok v NYT nemá žiaden zdroj. Bohvie s kým sa tá pani rozprávala. A čo že je nositeľka Pulitzerovej ceny? Nemôže sa každý pomýliť?“ povedal Krúpa v diskusii na adresu magazínu a na adresu Helene Cooper.

O dohode písal prestížny The New York Times

„Predpokladá sa, že Ukrajinci by v takomto prípade prešli skôr na partizánsky spôsob boja. S odvolaním sa na nemenovaného predstaviteľa americkej administratívy píše, že zázemie na výcvik a prípadné vyzbrojovanie ukrajinských povstalcov by mohlo byť v susedných štátoch, teda v Poľsku, Rumunsku a na Slovensku,” spresňuje slovenský portál informácie z piatkového vydania amerických novín.

Bude vás zaujímať:

  1. Eduard Heger (OĽaNO)

Rezonuje v ušiach

Sporná dohoda rezonuje v ušiach občanov naprieč slovenskou spoločnosťou už niekoľko týždňov. Odmieta ju opozícia, politológovia či experti na obranu. Tí dokonca označili takto definovanú zmluvu za zbytočnú a prinášajúcu bezpečnostné riziká. Proti dohode sa búria aj samotní občania. Pred budovou americkej ambasády v Bratislave sa včera konal už druhý protest. Na stredu ohlásil protestnú akciu aj opozičný Smer, ktorý chystá zorganizovať podujatie pred prezidentským palácom.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Krúpa kritizuje The New York Times: Každý môže napísať hlúposti!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Šport

Zaujímavosti