eReport.sk
Premiér Eduard Heger (OĽaNO) počas príhovoru na Stredoeurópskej energetickej konferencii na tému Zelená obnova po pandémii 22. novembra 2021 v Bratislave.
Premiér Eduard Heger (OĽaNO). Foto: tasr

Heger o reformách: Sú jednoznačne pre ľudí! Vláda však musí rozbíjať mýty a hoaxy

Slovenský plán obnovy a odolnosti prináša nielen reformy, ale aj konkrétnu pomoc pre občanov. Jednou z nich je napríklad príspevok na rekonštrukcie 30.000 rodinných domov v celkovej výške 500 miliónov eur, uviedol na pondelkovej stredoeurópskej energetickej konferencii (CEEC) v Bratislave premiér Eduard Heger (OĽANO). Reformy sú podľa neho odpoveďou na zlý stav Slovenskej republiky.

„Tieto reformy sú jednoznačne pre ľudí,“ uviedol Heger. Podľa premiéra však musí vláda čeliť kritike ľudí, ktorí s reformami nesúhlasia a musí rozbíjať mýty a hoaxy, ktoré sa v tejto súvislosti tvoria. „Potrebujeme otvorenú diskusiu. Je to celé o zmene v nastavení našej mysli. Či nám záleží na budúcnosti, na tom mieste, kde žijeme, na našich deťoch a ich deťoch, či im chceme odovzdať planétu, na ktorej sa bude dobre žiť,“ povedal Heger.

Heger vyzdvihol aj plánované ukončenie spaľovania uhlia

Dobrou správou podľa neho je, že na Slovensko už prišlo prvých 800 miliónov eur na realizáciu plánu obnovy. Okrem podpory rekonštrukcií rodinných domov, ktoré by mali výrazne znížiť ich energetickú náročnosť, vyzdvihol premiér aj plánované ukončenie spaľovania uhlia, podporu rozvoja obnoviteľných zdrojov energie či podporu elektromobility.

Podľa premiéra je jadrová energetika nevyhnutná

Heger zdôraznil, že na prechod k bezuhlíkovej ekonomike je v podmienkach Slovenska nevyhnutná aj jadrová energetika, no pri jej budovaní sa zároveň nesmieme vzdávať cieľov v oblasti obnoviteľných zdrojov energií. Budúcnosť podľa premiéra má aj oblasť vodíkových technológií. V oblasti využívania zemného plynu sa chce sústrediť na znižovanie využívania tohto paliva až po dokončení náhradných nových zdrojov energie.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Účastníci protivládneho podujatia "čapicový protest", ktorý zorganizoval poslanec Národnej rady SR (NR SR) Robert Fico (Smer-SD), ku ktorému sa pridali strany SNS a Republika v Rimavskej Sobote 17. októbra 2021.
  2. Premiér Eduard Heger (OĽaNO), vľavo minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský (nominant OĽaNO).
  3. Generálna riaditeľka Pracovnej skupiny Európskej komisie na podporu obnovy a odolnosti Céline Gauerová.
  4. Na snímke rokovanie 51. schôdze NRSR v Bratislave 23. novembra 2021.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Heger o reformách: Sú jednoznačne pre ľudí! Vláda však musí rozbíjať mýty a hoaxy

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti